Bitiruvchi talabalar uchun WORKSHOP tashkil etildi
O‘zbekiston davlat jahon tillari universiteti Karyera markazi tashabbusi bilan bitiruvchi bosqichdagi talabalarni vakant ish o‘rinlari bilan tanishtirish maqsadida navbatdagi WORKSHOP o‘tkazildi.
Uchrashuvni universitet o‘quv ishlari bo‘yicha prorektori M. Ch. Chutpulatov ochib, O‘zbekiston Respublikasi Prezidentining PQ-61 qarori bitiruvchi yoshlarning bandligini ta’minlash, ularning kasbiy faoliyatini boshlashiga ko‘maklashish va yangi ish o‘rinlari bilan tanishtirishda muhim huquqiy asos ekanini ta’kidladi.
Tadbirda Uchtepa tumani Ichki ishlar organlari faoliyatini muvofiqlashtirish boshqarmasi huzuridagi Migratsiya va personalizatsiya bo‘limi inspektori, leytenant Soibjon Tulanbayevich Askarov ishtirok etib, talabalarga sohada mavjud vakant ish o‘rinlari, ishga qabul qilish tartibi, Resume tayyorlash va xizmat faoliyatining o‘ziga xos jihatlari haqida batafsil ma’lumot berdi.
Workshop talabalar uchun mehnat bozoridagi real imkoniyatlar bilan tanishish, ish beruvchi tashkilot vakillari bilan bevosita muloqot qilish va kelajakdagi kasbiy faoliyatlari yuzasidan zarur tavsiyalar olishda muhim ahamiyat kasb etdi.

A Workshop for Graduating Students Was Organized
A WORKSHOP was organized at Uzbekistan State World Languages University on the initiative of the University Career Center in order to introduce graduating students to available job vacancies.
The meeting was opened by the Vice-Rector for Academic Affairs, M. Ch. Chutpulatov. In his speech, he emphasized that the Resolution of the President of the Republic of Uzbekistan No. PQ-61 serves as an important legal basis for ensuring the employment of graduates, assisting them in starting their professional careers, and introducing them to new job opportunities.
The event was attended by Lieutenant Soibjon Tulanbayevich Askarov, inspector of the Migration and Personalization Department under the Directorate for Coordination of the Activities of Internal Affairs Bodies of Uchtepa District. He provided students with detailed information about available vacancies in the field, recruitment procedures, resume preparation, and the specific features of professional service.
During the workshop, students had the opportunity to learn about real opportunities in the labor market, communicate directly with representatives of employer organizations, and receive useful recommendations regarding their future professional careers.