Bitiruvchi talabalar uchun WORKSHOP tashkil etildi
O‘zbekiston davlat jahon tillari universiteti Karyera markazi tashabbusi bilan bitiruvchi bosqichdagi talabalarni vakant ish o‘rinlari bilan tanishtirish maqsadida navbatdagi WORKSHOP o‘tkazildi.
Uchrashuvni universitet o‘quv ishlari bo‘yicha prorektori M. Ch. Chutpulatov ochib, O‘zbekiston Respublikasi Prezidentining PQ-61 qarori bitiruvchi yoshlarning bandligini ta’minlash, ularning kasbiy faoliyatini boshlashiga ko‘maklashish va yangi ish o‘rinlari bilan tanishtirishda muhim huquqiy asos ekanini ta’kidladi.
Tadbirda Uchtepa tumani Ichki ishlar organlari faoliyatini muvofiqlashtirish boshqarmasi huzuridagi Migratsiya va personalizatsiya bo‘limi inspektori, leytenant Soibjon Tulanbayevich Askarov ishtirok etib, talabalarga sohada mavjud vakant ish o‘rinlari, ishga qabul qilish tartibi, Resume tayyorlash va xizmat faoliyatining o‘ziga xos jihatlari haqida batafsil ma’lumot berdi.
Workshop talabalar uchun mehnat bozoridagi real imkoniyatlar bilan tanishish, ish beruvchi tashkilot vakillari bilan bevosita muloqot qilish va kelajakdagi kasbiy faoliyatlari yuzasidan zarur tavsiyalar olishda muhim ahamiyat kasb etdi.

Для выпускных студентов был организован WORKSHOP
По инициативе Центра карьеры Узбекского государственного университета мировых языков был проведён очередной WORKSHOP с целью ознакомления студентов выпускных курсов с имеющимися вакансиями.
Встречу открыл проректор по учебной работе университета М. Ч. Чутпулатов. В своём выступлении он отметил, что постановление Президента Республики Узбекистан № PQ-61 является важной правовой основой для обеспечения занятости выпускников, содействия началу их профессиональной деятельности и ознакомления их с новыми рабочими местами.
В мероприятии принял участие инспектор отдела миграции и персонализации при Управлении координации деятельности органов внутренних дел Учтепинского района, лейтенант Соибжон Туланбаевич Аскаров. Он подробно рассказал студентам о существующих вакансиях в данной сфере, порядке приёма на работу, подготовке резюме, а также об особенностях служебной деятельности.
В ходе workshop студенты получили возможность ознакомиться с реальными возможностями на рынке труда, напрямую пообщаться с представителями работодателей и получить необходимые рекомендации относительно своей будущей профессиональной деятельности.