Bugun O‘zbekiston davlat jahon tillari universitetida xalqaro trening dasturining so‘nggi kuni bo‘lib o‘tdi.
Trening davomida ishtirokchilar o‘qituvchilarning kasbiy rivojlanishi, amaliyot jarayonida aks ettirish, dastur tamoyillari hamda kelajak rejalari haqida fikr almashdilar.
Dastur quyidagi sessiyalar bilan yakunlandi:
• “1-kunning muhim jihatlari” va “Maktablarda kasbiy rivojlanish” mavzulari muhokama qilindi.
• “O‘qituvchilik amaliyotida aks ettirish” mavzusida Kamola Alimova va Gulnora Nosirova tomonidan seminar o‘tkazildi.
• “Trening dasturining istiqbollari” sessiyasida Yayra Abduraimova, Dina Mamirbayeva, Zamira Abdujabbarova va Durdona Saydazimova ishtirok etdi.
• “O‘zimga maktub”, “Harakat rejasini tuzish” hamda “Sertifikat topshirish marosimi” bo‘lib o‘tdi. Ushbu sessiyalar Nodira Isamuxammedova va Rozaliya Ziryanova tomonidan olib borildi.
Trening O‘zDJTUning Ingliz tili ikkinchi fakultetida bo‘lib o‘tdi. Tadbir davomida ishtirokchilar o‘z tajribalarini boyitish bilan birga, kelgusida dars jarayonlarini yanada samarali tashkil etish bo‘yicha muhim bilim va ko‘nikmalarga ega bo‘ldilar.

Today, the final day of the international training program took place at the Uzbek State University of World Languages.
During the training, participants exchanged views on the professional development of teachers, reflecting on the practical process, the principles of the program, and future plans.
The program concluded with the following sessions:
• The topics “Key Aspects of Day 1” and “Professional Development in Schools” were discussed.
• A seminar on “Reflection in Teaching Practice” was held by Kamola Alimova and Gulnora Nosirova.
• The session on “Prospects of the Training Program” was attended by Yayra Abduraimova, Dina Mamirbayeva, Zamira Abdujabbarova, and Durdona Saydazimova.
• The “Letter to Myself,” “Creating an Action Plan,” and “Certificate Ceremony” sessions took place. These sessions were led by Nodira Isamukhamedova and Rozaliya Ziryanova.
The training was held at the second faculty of the English language at UzSWLU.
During the event, participants not only enriched their experiences but also gained important knowledge and skills to organize more effective teaching processes in the future.