Bugun universitet rektori I. Tuxtasinov Fransiya elchixonasining mamlakatimizdagi ta’lim hamkorligi bo‘yicha mintaqaviy vakili Serj Bellini bilan uchrashuv o‘tkazdi.
Uchrashuvda fransuz tili yo‘nalishida yuqori malakali mutaxassislar tayyorlash, xususan, Fransiya va O‘zbekistonlik mutaxassislar hamkorligida zamonaviy darslik va qo‘llanmalarni yaratish, maktabgacha ta’lim tashkilotlaridan boshlab oliy ta’lim muaasasalarigacha bo‘lgan bosqichlarda fransuz tilini o‘qitish sifatini oshirish, talabalarni hamkorlikda xorijiy til sertifikati imtixonlariga tayyorlash, shuningek, ta’lim loyihalarida ishtirok etish sohalarida hamkorlik qilish masalalari muhokama qilindi.
Uchrashuvda universitet va elchixona o‘rtasida madaniy tadbirlarni birgalikda tashkil etish bo‘yicha ham kelishuvga erishildi.

Today the Rector of the University I. Tukhtasinov held a meeting with Serge Bellini, the regional representative of the French Embassy for educational cooperation in our country.
At the meeting, training of highly qualified specialists in the field of French language, in particular, creation of modern textbooks and manuals in collaboration with specialists from France and Uzbekistan, improvement of the quality of French language teaching at the levels starting from preschool educational organizations to higher education institutions , issues of cooperation in the fields of preparing students for foreign language certificate exams, as well as participation in educational projects were discussed.
At the meeting, an agreement was reached between the university and the embassy on joint organization of cultural events.