Dalyan politexnika universitetiga jo‘nab ketadigan talabalar bilan uchrashuv bo‘lib o‘tdi
O‘zbekiston davlat jahon tillari universitetida Xitoyning nufuzli Dalyan politexnika universitetiga tahsil olish uchun yo‘l oladigan talabalar bilan rasmiy uchrashuv tashkil etildi.
Uchrashuv davomida universitet rektori Ilxomjon Tuxtasinov talabalar bilan ochiq va samimiy muloqot qilib, ularni chet elda ham Vatan sha’nini munosib himoya qilishga, bilim va ko‘nikmalarini yanada chuqurlashtirib, kelajakda yurt ravnaqiga hissa qo‘shishga chorladi. Shuningdek, xorijiy ta’lim jarayonidagi imkoniyatlar, madaniy moslashuv, tilni mukammal o‘zlashtirish va xalqaro doiradagi tajribani orttirish kabi masalalar yuzasidan tavsiyalar berildi.
Dastur davomida xalqaro aloqalar boʻyicha prorektor A. Nasirov, Xalqaro hamkorlik bo‘limi boshlig‘i X. Yoʻldoshev hamda Sharq filologiyasi fakulteti dekani D.Djurayev ham talabalarni kutayotgan o‘quv jarayoni, talablar va shart-sharoitlar haqida batafsil ma’lumot berib, qiziqtirgan savollarga javob berdilar.
Uchrashuv iliq va ko‘tarinki ruhda o‘tdi va bu talabalar o‘z oldilariga qo‘ygan maqsadlarni yanada aniq belgilab olishlari uchun muhim rag‘bat bo‘ldi.

Meeting Held with Students Departing for Dalian Polytechnic University
An official meeting was held at the Uzbekistan State World Languages University with students who are set to study at China's prestigious Dalian Polytechnic University.
During the meeting, the university rector Ilhomjon Tukhtasinov engaged in an open and sincere conversation with the students, encouraging them to represent their homeland with honor abroad, deepen their knowledge and skills, and contribute to the country’s development in the future. He also provided guidance on aspects such as opportunities in foreign education, cultural adaptation, mastering the language, and gaining international experience.
As part of the program, Vice-Rector for International Relations A. Nasirov, Head of the International Cooperation Department Kh. Yuldoshev, and Dean of the Faculty of Eastern Philology D. Djurayev gave detailed information about the upcoming academic process, expectations, and conditions, and answered the students’ questions.
The meeting was held in a warm and uplifting atmosphere and served as a strong motivation for students to clearly define their goals.