Dalyan politexnika universitetiga jo‘nab ketadigan talabalar bilan uchrashuv bo‘lib o‘tdi
O‘zbekiston davlat jahon tillari universitetida Xitoyning nufuzli Dalyan politexnika universitetiga tahsil olish uchun yo‘l oladigan talabalar bilan rasmiy uchrashuv tashkil etildi.
Uchrashuv davomida universitet rektori Ilxomjon Tuxtasinov talabalar bilan ochiq va samimiy muloqot qilib, ularni chet elda ham Vatan sha’nini munosib himoya qilishga, bilim va ko‘nikmalarini yanada chuqurlashtirib, kelajakda yurt ravnaqiga hissa qo‘shishga chorladi. Shuningdek, xorijiy ta’lim jarayonidagi imkoniyatlar, madaniy moslashuv, tilni mukammal o‘zlashtirish va xalqaro doiradagi tajribani orttirish kabi masalalar yuzasidan tavsiyalar berildi.
Dastur davomida xalqaro aloqalar boʻyicha prorektor A. Nasirov, Xalqaro hamkorlik bo‘limi boshlig‘i X. Yoʻldoshev hamda Sharq filologiyasi fakulteti dekani D.Djurayev ham talabalarni kutayotgan o‘quv jarayoni, talablar va shart-sharoitlar haqida batafsil ma’lumot berib, qiziqtirgan savollarga javob berdilar.
Uchrashuv iliq va ko‘tarinki ruhda o‘tdi va bu talabalar o‘z oldilariga qo‘ygan maqsadlarni yanada aniq belgilab olishlari uchun muhim rag‘bat bo‘ldi.

Состоялась встреча со студентами, отправляющимися в Даляньский политехнический университет
В Узбекском государственном университете мировых языков была организована официальная встреча со студентами, которые отправляются на обучение в престижный Даляньский политехнический университет Китая.
Во время встречи ректор университета Ильхомжон Тухтасинов провел откровенный и душевный диалог со студентами, призвав их достойно представлять Родину за рубежом, углублять свои знания и навыки, а также в будущем внести вклад в развитие страны. Были даны рекомендации по вопросам образовательного процесса за границей, культурной адаптации, совершенствования языковых навыков и получения международного опыта.
В рамках мероприятия проректор по международным связям А. Насиров, начальник отдела международного сотрудничества Х. Йулдашев, а также декан факультета восточной филологии Д. Джураев подробно рассказали студентам об учебном процессе, требованиях и условиях, которые их ожидают, и ответили на все интересующие вопросы.
Встреча прошла в теплой и воодушевляющей атмосфере и стала важным стимулом для студентов четко определить свои цели.