15-may kuni O'zDJTU da “ Islom – ma’rifat dini, “Ilmdan boshqa najot yo’q”, “Ma’rifatli jamiyat – jaholatni qoralaydi” mavzularida davra suhbati boʻlib oʻtdi.
Uchrashuvni Yoshlar masalalari va maʼnaviy-ma'rifiy ishlar boʻyicha birinchi prorektor V.Sadiyev ochib berdi.
Uchrashuvda Din ishlari boʻyicha qoʻmita xodimi J.Meliqoʻziyev hamda Respublika Maʼnaviyat va maʼrifat rahbari o'rinbosari, siyosiy fanlar doktori, professor F.N.Jurakulov ishtirok etib, nutq soʻzladi, hozirgi kunda dolzarb diniy masalalar yuzasidan talabalarga tegishli maslahat va tavsiyalar berdi, barcha talabalarni ogohlikka chaqirdi.

On May 15, UzSWLU held a round discussion on the topics "Islam is the religion of enlightenment, "There is no salvation except knowledge", "Enlightened society condemns ignorance".
The meeting was opened by V. Sadiyev, the first vice-rector for youth issues, spirituality and enlightenment affairs.
The member of the Committee on Religious Affairs, J. Melikoziyev, and the Deputy Head of Spirituality and Enlightenment of the Republic, Doctor of Political Sciences, Professor F. N. Jurakulov participated in the meeting and gave a speech, gave relevant advice and recommendations to students regarding current religious issues, as well as called on all students to be aware.