Xabaringiz bor, ayni kunlarda hozirda talabalar orasida ijtimoiy-ma’naviy muhit barqarorligini ta’minlashga mas’ul rektor maslahatchisi P.Jo’rayev,  roman-german filologiyasi fakulteti dekani X.Xakimov hamda xalqaro va ilmiy ishlar bo’yicha dekan muovini A.Xalillayevlar Ispaniyada xizmat safarida bo'lib turibdi.
Bir necha kun avval universitetimiz vakillari Ispaniyaning Xaen universiteti bilan hamkorlik shartnomasi imzolagani haqida xabar bergan edik. Bugun ushbu delegatsiyamiz Xaen universitetida talabalar tomonidan tashkil etilgan festivalda ishtirok etishdi.
Ushbu festivalda Xaen universitetida tahsil olayotgan turli millat vakillari o'z xalqlarining urf-odat hamda an'analari, milliy kuy-qo'shiqlari bilan iqtidorlarini namoyish etishdi.

Деловая поездка делегации в Испанию.
Как известно, в настоящее время советник ректора П.Джораев, декан факультета романо-германской филологии Х.Хакимов и заместитель декана по международной и научной работе А.Халлилаевы находятся в командировке в Испании.
Несколько дней назад мы сообщали, что представители нашего университета подписали соглашение о сотрудничестве с испанским университетом Хаэн. Сегодня наша делегация приняла участие в фестивале, организованном студентами Хаэнского университета.
На этом фестивале представители разных национальностей, обучающиеся в Хаэнском университете, продемонстрировали свои таланты, используя обычаи и традиции своего народа и национальные песни.