DIGITAL EURASIA FORUM
ICTWeek 2023 doirasida navbatdagi forum – DIGITAL EURASIA FORUM  boʻlib oʻtdi. Ushbu forumdagi panel muhokamasi axborot texnologiyalari sohasidagi zamonaviy tendensiyalarga oid masalalarni muhokama qilish uchun noyob ekspert maydonchasi boʻla oldi.
224- 27 oktabr kunlari boʻlib oʻtgan forum mamlakat axborot texnologiyalari tarmogʻining rivojlanishiga qaratilgan strategik yechimlar va dasturlarni ishlab chiqishga koʻmaklashdi. Shuningdek xalqaro ekspertlar tomonidan ziddiyatlar tahlili oʻtkazildi, rivojlanish salohiyati va uni amalga oshirish imkoniyatlari baholandi.
Forumda axborot texnologiyalari va kommunikatsiyalari sohasidagi davlat boshqaruvi organlari, korxona va tashkilotlar rahbarlari, xalqaro ekspert va tahlilchilar, yirik mahalliy va xorijiy IT-kompaniyalar vakillari qatnashmoqda. Ular orasida OʻzDJTU vakillari ham munosib ishtirok etdi deyish mumkin.

DIGITAL EURASIA FORUM
The next forum - DIGITAL EURASIA FORUM - was held as part of ICTWeek 2023. The panel discussion at this forum became a unique expert platform for discussing issues related to modern trends in the field of information technologies.
The forum, which took place on October 27-224, helped to develop strategic solutions and programs aimed at the development of the country's information technology network. International experts also conducted an analysis of conflicts, assessed the potential for development and the possibilities of its implementation.
State management bodies, heads of enterprises and organizations, international experts and analysts, representatives of large domestic and foreign IT companies in the field of information technologies and communications participated in the forum. It can be said that representatives of UzSWLU took part among them.