Dissertatsiya ishlari ilmiy seminar muhokamasi 2026- yil 17-mart soat 10:00 da O‘zbekiston davlat jahon tillari universiteti rektorat binosi 7-qavatda oflayn va ZOOM onlayn dasturida bo‘lib o‘tadi
Anarkulova Zubayda Fayzullo qizining 10.00.06 – Qiyosiy adabiyotshunoslik, chog‘ishtirma tilshunoslik va tarjimashunoslik ixtisosligi boʻyicha tayyorlagan “Yevropa va o‘zbek nasrida Zahiriddin Muhammad Bobur obrazining poetik talqini (F.Vyurtle, R.Godden, P.Qodirov, X.Sultonov asarlari misolida)” mavzusidagi filologiya fanlari bo‘yicha falsafa doktori (PhD) ilmiy darajasini olish uchun taqdim etilgan dissertatsiyasi muhokamasi.

Дискуссия научного семинара по диссертационным работам состоится 17 марта 2026 года в 10:00 на 7-м этаже здания ректората Узбекский государственный университет мировых языков.
Мероприятие пройдет в офлайн-формате, а также онлайн через программу ZOOM
.
Обсуждение диссертации Анаркуловой Зубайды Файзуллоевны, представленной на соискание учёной степени доктора философии (PhD) по филологическим наукам по специальности 10.00.06 – Сравнительное литературоведение, сопоставительное языкознание и переводоведение, на тему: “Поэтическая интерпретация образа Захириддина Мухаммада Бабура в европейской и узбекской прозе (на примере произведений Ф. Вюртле, Р. Годена, П. Кадырова, Х. Султонова)”.