Unda Nazarov Vahobjon Shamshidinovichning 13.00.02 – Ta’lim va tarbiya nazariyasi va metodikasi (fransuz tili) ixtisosligi bo‘yicha tayyorlagan “Multimedia ta’lim vositalari asosida o‘quvchilarning fransuz tili bo‘yicha nutqiy kompetensiyalarini rivojlantirish (umumiy o‘rta ta’lim tizimi misolida)” mavzusidagi pedagogika fanlari bo‘yicha falsafa doktori (PhD) ilmiy darajasini olish uchun taqdim etilgan dissertatsiyasining ilmiy seminar muhokamasi bo‘lib o‘tdi.
Mazkur seminarda universitet rektori Ilxomjon Tuxtasinov hamda rasmiy opponentlar ishtirok etdi. Muhokama davomida dissertatsiya ishi atroflicha tahlil qilinib, ilmiy va amaliy ahamiyati haqida so‘z bordi.
ZOOM onlayn dasturi orqali bo‘lib o‘tgan seminar davomida tadqiqotchi o‘z mavzusi doirasida bajarilgan tadqiqotlar natijasi, uning yangiligi borasida so‘z yuritib, ilmiy seminar a’zolarini qiziqtirgan savollarga asosli javob berib o‘tdi.

31 января в Узбекском государственном университете мировых языков состоялся очередной научный семинар.
На семинаре состоялось обсуждение диссертации Назарова Вахобджона Шамшидиновича на тему «Развитие речевых компетенций учащихся по французскому языку с использованием мультимедийных образовательных средств (на примере системы общего среднего образования)», подготовленной по специальности 13.00.02 – Теория и методика образования и воспитания (французский язык). Диссертация представлена на соискание ученой степени доктора философии (PhD) по педагогическим наукам.
В семинаре приняли участие ректор университета Илхомжон Тухтасинов и официальные оппоненты. В ходе обсуждения работа была всесторонне проанализирована, были обсуждены ее научная и практическая значимость.
В семинаре, который проходил через онлайн-платформу ZOOM, исследователь представил результаты проведенных исследований по своей теме, обсудил их новизну и ответил на вопросы, интересующие участников семинара.