“Dolzarb 90 kun” loyihasi doirasida “Talabalar kibersport o‘yinlari – 2025” chempionatining universitet bosqichi bo‘lib o‘tdi
O‘zbekiston davlat jahon tillari universitetida talabalar o‘rtasida ommaviy kompyuter sportini rivojlantirish, kibersportga qiziquvchi yoshlarni qo‘llab-quvvatlash, ular orasida sog‘lom turmush tarzi va tizimli sportga bo‘lgan qiziqishni oshirish maqsadida “CS2” o‘yini bo‘yicha kibersport musobaqasi tashkil etildi.
Musobaqada universitetning turli fakultetlaridan 8 ta jamoa ishtirok etdi. Qizg‘in va murosasiz bahslar yakunida quyidagi jamoalar g‘olib deb topildi:
1-o‘rin – UZSWLU TEAM (Universitet terma jamoasi)
2-o‘rin – Ingliz filologiyasi fakulteti (kechki bo‘lim)
3-o‘rin – Ingliz filologiyasi fakulteti (kunduzgi bo‘lim)
1-o‘rinni qo‘lga kiritgan UZSWLU TEAM jamoasi keyingi – hududiy bosqichda universitet sharafini himoya qilish huquqini qo‘lga kiritdi.
Ushbu musobaqa nafaqat talabalar o‘rtasida sog‘lom raqobatni kuchaytirdi, balki ularning strategik fikrlash, tezkor qaror qabul qilish va jamoada ishlash kabi ko‘nikmalarini ham rivojlantirdi.

University Stage of “Student Esports Games – 2025” Held Within the “Critical 90 Days” Project
At Uzbekistan State World Languages University (UzSWLU), an esports tournament in the game CS2 was held as part of the “Critical 90 Days” project. The event aimed to promote mass computer gaming among students, support youth interested in esports, and encourage healthy lifestyles and consistent athletic engagement.
A total of 8 teams from various faculties participated in the tournament. After intense and competitive matches, the winners were:
1st Place – UZSWLU TEAM (University National Team)
2nd Place – Faculty of English Philology (Evening Department)
3rd Place – Faculty of English Philology (Daytime Department)
The UZSWLU TEAM, as the 1st place winner, earned the right to represent the university in the upcoming regional stage.
This competition not only strengthened healthy competition among students but also helped develop skills such as strategic thinking, quick decision-making, and effective teamwork.