“Dolzarb 90 kun” loyihasi doirasida “Talabalar kibersport o‘yinlari – 2025” chempionatining universitet bosqichi bo‘lib o‘tdi
O‘zbekiston davlat jahon tillari universitetida talabalar o‘rtasida ommaviy kompyuter sportini rivojlantirish, kibersportga qiziquvchi yoshlarni qo‘llab-quvvatlash, ular orasida sog‘lom turmush tarzi va tizimli sportga bo‘lgan qiziqishni oshirish maqsadida “CS2” o‘yini bo‘yicha kibersport musobaqasi tashkil etildi.
Musobaqada universitetning turli fakultetlaridan 8 ta jamoa ishtirok etdi. Qizg‘in va murosasiz bahslar yakunida quyidagi jamoalar g‘olib deb topildi:
1-o‘rin – UZSWLU TEAM (Universitet terma jamoasi)
2-o‘rin – Ingliz filologiyasi fakulteti (kechki bo‘lim)
3-o‘rin – Ingliz filologiyasi fakulteti (kunduzgi bo‘lim)
1-o‘rinni qo‘lga kiritgan UZSWLU TEAM jamoasi keyingi – hududiy bosqichda universitet sharafini himoya qilish huquqini qo‘lga kiritdi.
Ushbu musobaqa nafaqat talabalar o‘rtasida sog‘lom raqobatni kuchaytirdi, balki ularning strategik fikrlash, tezkor qaror qabul qilish va jamoada ishlash kabi ko‘nikmalarini ham rivojlantirdi.

В рамках проекта «Актуальные 90 дней» прошел университетский этап чемпионата «Студенческие киберспортивные игры – 2025»
В Узбекском государственном университете мировых языков (УзГУМЯ) был организован киберспортивный турнир по игре CS2 в рамках проекта «Актуальные 90 дней». Цель мероприятия — развитие массового компьютерного спорта среди студентов, поддержка молодежи, интересующейся киберспортом, и популяризация здорового образа жизни и систематических занятий спортом.
В турнире приняли участие 8 команд с различных факультетов. По итогам напряжённой и бескомпромиссной борьбы победителями стали:
1-е место — UZSWLU TEAM (сборная университета)
2-е место — факультет английской филологии (вечернее отделение)
3-е место — факультет английской филологии (дневное отделение)
Команда UZSWLU TEAM, занявшая первое место, получила право представлять университет на следующем — региональном этапе соревнований.
Этот турнир не только усилил здоровую конкуренцию среди студентов, но и способствовал развитию таких навыков, как стратегическое мышление, быстрое принятие решений и командная работа.