“Dolzarb 90 kun” loyihasi doirasida taqdirlash marosimi bo‘lib o‘tdi
Bugun O‘zbekiston davlat jahon tillari universitetida “Dolzarb 90 kun” loyihasi doirasida yoshlarning bo‘sh vaqtini mazmunli tashkil etish, ularni sog‘lomlashtirish, kasb-hunarga yo‘naltirish hamda ta’lim tashkilotlari o‘rtasida samarali hamkorlikni yo‘lga qo‘yishdagi faol ishtiroki uchun Bektemir tumani hokimligi tomonidan universitet vakillari taqdirlandi.
Davlatimiz rahbarining tashabbusi bilan yo‘lga qo‘yilgan mazkur loyiha va tadbirlarni sifatli tashkil etishga qo‘shgan hissasi hamda ko‘rsatgan yordami uchun quyidagilar Bektemir tumani hokimining tashakkurnomasi bilan taqdirlandilar:
Chutpulatov Muxammadjon Chariyevich – O‘quv ishlari bo‘yicha prorektor
Eshmamatov Farrux Eshqobil o‘g‘li – O‘zDJTU O‘quv-uslubiy boshqarma uslubchisi
Turg‘unova Shoxsanam Alisher qizi – Ingliz filologiyasi fakulteti Amaliy fanlar kafedrasi o‘qituvchisi
Yusupova Nilufar Azamatjon qizi – Ingliz tili tarjima nazariyasi kafedrasi stajor-o‘qituvchisi
Taqdirlash marosimida universitet rektori I. Tuxtasinov ishtirok etib, faol ishtirokchilarga o‘zining samimiy minnatdorchiligini bildirdi hamda ularga tashakkurnomalarni topshirdi.

Вручение наград в рамках проекта «Актуальные 90 дней»
Сегодня в Узбекском государственном университете мировых языков состоялась церемония награждения в рамках проекта «Актуальные 90 дней». Мероприятие было направлено на содержательную организацию досуга молодежи, укрепление их здоровья, профессиональную ориентацию, а также развитие эффективного сотрудничества между образовательными учреждениями.
За активное участие и вклад в качественную организацию проекта, реализуемого по инициативе Президента нашей страны, представители университета были награждены благодарственными письмами хокима Бектемирского района:
• Чутпулатов Мухаммаджон Чариевич — проректор по учебной работе
• Эшмаматов Фаррух Эшкобил угли — методист Учебно-методического управления УзГУМЯ
• Тургунова Шохсанам Алишеровна — преподаватель кафедры прикладных наук факультета английской филологии
• Юсупова Нилуфар Азаматжоновна — стажер-преподаватель кафедры теории перевода английского языка
Ректор университета И. Тухтасинов принял участие в церемонии награждения, выразил искреннюю благодарность активным участникам и вручил им благодарственные письма.