“Dolzarb 90 kun” loyihasi doirasida taqdirlash marosimi bo‘lib o‘tdi
Bugun O‘zbekiston davlat jahon tillari universitetida “Dolzarb 90 kun” loyihasi doirasida yoshlarning bo‘sh vaqtini mazmunli tashkil etish, ularni sog‘lomlashtirish, kasb-hunarga yo‘naltirish hamda ta’lim tashkilotlari o‘rtasida samarali hamkorlikni yo‘lga qo‘yishdagi faol ishtiroki uchun Bektemir tumani hokimligi tomonidan universitet vakillari taqdirlandi.
Davlatimiz rahbarining tashabbusi bilan yo‘lga qo‘yilgan mazkur loyiha va tadbirlarni sifatli tashkil etishga qo‘shgan hissasi hamda ko‘rsatgan yordami uchun quyidagilar Bektemir tumani hokimining tashakkurnomasi bilan taqdirlandilar:
Chutpulatov Muxammadjon Chariyevich – O‘quv ishlari bo‘yicha prorektor
Eshmamatov Farrux Eshqobil o‘g‘li – O‘zDJTU O‘quv-uslubiy boshqarma uslubchisi
Turg‘unova Shoxsanam Alisher qizi – Ingliz filologiyasi fakulteti Amaliy fanlar kafedrasi o‘qituvchisi
Yusupova Nilufar Azamatjon qizi – Ingliz tili tarjima nazariyasi kafedrasi stajor-o‘qituvchisi
Taqdirlash marosimida universitet rektori I. Tuxtasinov ishtirok etib, faol ishtirokchilarga o‘zining samimiy minnatdorchiligini bildirdi hamda ularga tashakkurnomalarni topshirdi.

Award Ceremony Held within the Framework of the “Topical 90 Days” Project
Today, at the Uzbekistan State University of World Languages, an award ceremony was held within the framework of the “Topical 90 Days” project. The initiative aims to organize meaningful leisure activities for youth, promote their well-being, guide them towards professional skills, and foster effective cooperation among educational institutions.
For their active participation and contribution to the successful implementation of this project initiated by the President of the Republic of Uzbekistan, representatives of the university were awarded letters of appreciation by the Bektemir District Administration:
Chutpulatov Mukhammadjon Chariyevich – Vice-Rector for Academic Affairs
Eshmamatov Farrukh Eshqobil ogli – Methodologist at the Academic and Methodological Department of UzSWLU
Turg‘unova Shokhsanam Alisher qizi – Lecturer at the Department of Applied Sciences, Faculty of English Philology
Yusupova Nilufar Azamatjon qizi – Trainee Lecturer at the Department of English Translation Theory
The university rector, Mr. I. Tuxtasinov, attended the ceremony, expressed his sincere gratitude to the active participants, and personally presented them with letters of appreciation.