Dubaydagi xalqaro fransuz litseyi delegatsiyasi O‘zbekiston davlat jahon tillari universitetida
Bugun O‘zbekiston davlat jahon tillari universitetiga xalqaro aloqalar loyihalari doirasida Dubay shahrida joylashgan Jorj Pompidu nomidagi xalqaro fransuz litseyining 4 nafar o‘qituvchisi va 45 nafar o‘quvchisidan iborat delegatsiya tashrif buyurdi.
Tashrif davomida xorijlik mehmonlar universitetda fransuz tili yo‘nalishida faoliyat yuritayotgan o‘qituvchilar va talabalar hamrohligida ta’lim jarayoni, o‘quv binolari, Axborot-resurs markazi, sport maydonlari kabi infratuzilma bilan yaqindan tanishdilar. Delegatsiya a’zolari talabalar uchun yaratilgan sharoitlarga yuksak baho berdilar.
Shundan so‘ng universitet faollar zalida O‘zbekiston davlat jahon tillari universiteti rektori Ilxomjon Tuxtasinov va xalqaro hamkorlik bo‘yicha prorektor Abduraxim Nasirov ishtirokida mehmonlar bilan muloqot tashkil etildi. Rektor Ilxomjon Tuxtasinov mehmonlarga universitetda keyingi yillarda xalqaro hamkorlik yo‘nalishida amalga oshirilayotgan keng ko‘lamli islohotlar, akademik almashinuv dasturlari va talabalar amaliyotlari haqida batafsil ma’lumot berdi.
Uchrashuv doirasida litsey o‘quvchilari universitet talabalari bilan ochiq va samimiy muloqot o‘tkazib, o‘zlarini qiziqtirgan savollarga javob oldilar.
Ta’kidlash joizki, Jorj Pompidu nomidagi xalqaro fransuz litseyi har yili O‘zbekistonga o‘z o‘quvchilari uchun madaniy-ma’rifiy sayohatlarni tashkillashtirib kelmoqda. Uchrashuv yakunida ikki tomonlama hamkorlikni yanada rivojlantirish, jumladan, litsey o‘quvchilari va o‘qituvchilarining universitetga tashriflarini ko‘paytirish, shuningdek, universitet talabalari uchun Dubay shahrida qisqa muddatli amaliyotlar tashkil etish bo‘yicha kelishuvlarga erishildi.

The Delegation of the George Pompidou International French Lyceum in Dubai Visited UzSWLU
Today, as part of international cooperation projects, a delegation from the George Pompidou International French Lyceum in Dubai, consisting of 4 teachers and 45 students, visited Uzbekistan State World Languages University.
During the visit, the foreign guests toured the university, accompanied by faculty and students from the French language department, and got acquainted with the educational process, classrooms, the Information Resource Center, and sports facilities. The delegation members highly appreciated the conditions created for students.
Afterward, a meeting with the rector of UzSWLU Ilkhomjon Tuhtasinov and the Vice-Rector for International Cooperation Abdurakhim Nasirov was held in the university’s activity hall. Rector Ilkhomjon Tuhtasinov provided detailed information on the large-scale reforms in international cooperation, academic exchange programs, and student internships that have been implemented in recent years.
During the meeting, the lyceum students held an open and friendly conversation with university students, answering their questions of interest.
It is worth noting that the George Pompidou International French Lyceum organizes cultural and educational trips to Uzbekistan for its students every year. At the end of the meeting, agreements were reached on further developing bilateral cooperation, including increasing the number of visits by lyceum students and teachers to the university and organizing short-term internships for university students in Dubai.