15-aprel kuni O‘zDJTU Ingliz tili 3-fakulteti Yoshlar masalalari bo’yicha dekan muovini N.Kadirova, Ingliz tili amaliy fanlar-3 kafedrasi katta o’qituvchisi D.Kamalova, fakultet tyutori Sh.Xamdamova, FVV Akademiyasi Tillar kafedrasi katta oʻqituvchisi podpolkovnik M.Badalbayeva, FVV Akademiyasi kursantlari va O’zDJTU talabalari bilan birgalikda Fuqarolik muhofazasi institutiga ekskursiya tashkil etildi.
Ekskursiyada “Favqulodda vaziyatlar sodir bo‘lganda to‘g‘ri harakat qilish” bo‘yicha ko‘rgazmali o‘quv-mashg‘ulot tadbiri bo’lib o’tdi. Tashrif jarayonida talabalar respublikamizning bosh o'quv uslubiy va ilmiy pedagogik markazining ish faoliyati bilan tanishishdi. Muassasada tashkil etilgan muzey faoliyati, undagi eksponatlarni o’rganish, ularning darajalari va tarixi haqida ma’lumot berildi.
Ayniqsa, dastur davomida simulyatsiya xonasida zilzilaning kelib chiqishi, uning darajalarining ko’rsatilishi barcha ishtirokchilar uchun eng qiziqarli mashg’ulot bo’ldi.

15 апреля заместитель декана по работе с молодежью 3-го факультета английского языка УзГУМЯ Н.Кадирова, старший преподаватель кафедры прикладного английского языка-3 Д.Камалова, преподаватель факультета Ш.Хамдамова, старший преподаватель кафедры языков   Академии МЧС была организована экскурсия в Институт гражданской защиты совместно с подполковником М.Бадалбаевой, курсантами Академии МЧС и студентами УзГУМЯ.
В ходе экскурсии было проведено показательное обучающее мероприятие «Правильные действия в случае возникновения чрезвычайных ситуаций». В ходе визита студенты ознакомились с работой главного учебно-методического и научно-педагогического центра нашей республики. Была дана информация о деятельности созданного в учреждении музея, изучении экспонатов, их уровне и истории.
Особенно во время программы самым интересным занятием для всех участников была демонстрация происхождения землетрясения и его уровней в симуляционной комнате.