15-aprel kuni O‘zDJTU Ingliz tili 3-fakulteti Yoshlar masalalari bo’yicha dekan muovini N.Kadirova, Ingliz tili amaliy fanlar-3 kafedrasi katta o’qituvchisi D.Kamalova, fakultet tyutori Sh.Xamdamova, FVV Akademiyasi Tillar kafedrasi katta oʻqituvchisi podpolkovnik M.Badalbayeva, FVV Akademiyasi kursantlari va O’zDJTU talabalari bilan birgalikda Fuqarolik muhofazasi institutiga ekskursiya tashkil etildi.
Ekskursiyada “Favqulodda vaziyatlar sodir bo‘lganda to‘g‘ri harakat qilish” bo‘yicha ko‘rgazmali o‘quv-mashg‘ulot tadbiri bo’lib o’tdi. Tashrif jarayonida talabalar respublikamizning bosh o'quv uslubiy va ilmiy pedagogik markazining ish faoliyati bilan tanishishdi. Muassasada tashkil etilgan muzey faoliyati, undagi eksponatlarni o’rganish, ularning darajalari va tarixi haqida ma’lumot berildi.
Ayniqsa, dastur davomida simulyatsiya xonasida zilzilaning kelib chiqishi, uning darajalarining ko’rsatilishi barcha ishtirokchilar uchun eng qiziqarli mashg’ulot bo’ldi.

On April 15, Deputy Dean for Youth Affairs of the 3rd Faculty of English Language of UzSWLU N.Kadirova, senior teacher of the Department of Applied English-3 D.Kamalova, faculty tutor Sh.Khamdamova, senior teacher of the Department of Languages ​​of the Emergency Ministry Academy Lieutenant Colonel M. Badalbayeva, FVV Academy cadets and UzSWLU students organized a tour to the Institute of Civil Protection.
A demonstration training event on "Correct actions in case of emergencies" was held during the excursion. During the visit, the students got acquainted with the work of the main teaching methodical and scientific pedagogical center of our republic. Information was given about the activities of the museum established in the institution, study of exhibits, their levels and history.
Especially during the program, the demonstration of the origin of the earthquake and its levels in the simulation room was the most interesting activity for all participants.