2024-yil 10-fevral kuni Oʻzbekiston davlat jahon tillari universitetida "Fantastik asarlarni tadqiq qilishning ilmiy-nazariy asoslari" mavzusida seminar bo'lib o'tdi.
Unda Jahon adabiyoti kafedrasiga biriktirilgan Ilmiy-nazariy seminarni filologiya fanlari bo'yicha falsafa doktori,dotsent Ko'chimov Ulug'bek Quchqarovich olib bordi.
Seminarda Jahon adabiyoti kafedrasiga biriktirilgan mustaqil izlanuvchilar,tayanch doktorantlar ishtirok etib, o'zlarini qiziqtirgan mavzulari bo'yicha savollarga javoblar olishdi. Ilmiy-nazariy seminar yuksak saviyada o'tkazildi.

10 февраля 2024 года в Узбекском государственном университете мировых языков состоялся семинар «Научно-теоретические основы исследования фантастических произведений».
Научно-теоретический семинар при кафедре мировой литературы вел доктор филологических наук, доцент Кочимов Улугбек Кучкарович.
Независимые исследователи, прикрепленные к кафедре мировой литературы, основные докторанты приняли участие в семинаре и получили ответы на вопросы по интересующим их темам. Научно-теоретический семинар прошел на высоком уровне.