2024-yil 10-fevral kuni Oʻzbekiston davlat jahon tillari universitetida "Fantastik asarlarni tadqiq qilishning ilmiy-nazariy asoslari" mavzusida seminar bo'lib o'tdi.
Unda Jahon adabiyoti kafedrasiga biriktirilgan Ilmiy-nazariy seminarni filologiya fanlari bo'yicha falsafa doktori,dotsent Ko'chimov Ulug'bek Quchqarovich olib bordi.
Seminarda Jahon adabiyoti kafedrasiga biriktirilgan mustaqil izlanuvchilar,tayanch doktorantlar ishtirok etib, o'zlarini qiziqtirgan mavzulari bo'yicha savollarga javoblar olishdi. Ilmiy-nazariy seminar yuksak saviyada o'tkazildi.

On February 10, 2024, a seminar was held at the Uzbekistan State World Languages University of Uzbekistan on the topic "Scientific and theoretical foundations of the research of fantastic novels".
The scientific-theoretical seminar assigned to the Department of World Literature was conducted by Dr. Kuchimov Ulugbek Kuchkarovich, Doctor of Philology, Associate Professor.
Independent researchers attached to the Department of World Literature, basic doctoral students participated in the seminar and received answers to questions on the topics of their interest. The scientific-theoretical seminar was held in a high level.