O‘zbekiston davlat jahon tillari universiteti huzuridagi Respublika til o‘qitish markazida tashkil etilgan Gid-tarjimonlik tayyorlov kursi tinglovchilari poytaxtimizdagi bir qator muzeylarga tashrif buyurdilar.
Xususan, tinglovchilar O‘zbekiston Respublikasi geologiya va mineral resurslar davlat qo‘mitasiga qarashli “Geologiya muzeyi” va Qurolli kuchlar muzeyi bilan yaqindan tanishdilar.
Tashrif davomida muzeylar faoliyatining asosiy maqsadi va vazifalari, faoliyat yo‘nalishlari hamda muzey ekspozitsiyalari haqida batafsil ma’lumotlar berildi.

Слушатели курсов гидов-переводчиков посетили музеи столицы
Р слушатели подготовительных курсов гидов-переводчиков, организованных при Республиканском центре преподавания языков при Узбекском государственном университете мировых языков, посетили ряд музеев столицы.
В частности, слушатели подробно ознакомились с деятельностью Музея геологии, подведомственного Государственному комитету Республики Узбекистан по геологии и минеральным ресурсам, а также с Музеем Вооружённых сил.
В ходе визита была представлена подробная информация об основных целях и задачах музеев, направлениях их деятельности и музейных экспозициях.