Hindistonda malaka oshirib qaytgan talabalarning hisobot uchrashuvi bo‘lib o‘tdi
Joriy yilning 26-mart kuni O‘zbekiston davlat jahon tillari universiteti rektori Ilxomjon Tuxtasinov va Xalqaro hamkorlik ishlari bo‘yicha prorektor Abduraxim Nasirov madaniy almashinuv doirasida Hindiston Banastali Vidyapitx universitetida 2 haftalik malaka oshirish kursida bo‘lib qaytgan Tarjimonlik fakultetining 6 nafar talabalari va Roman-german tillari tarjimashunosligi kafedrasi o‘qituvchisi N. Ro‘ziboyeva bilan uchrashdi.
Uchrashuv davomida talabalar malaka oshirish jarayoni, o‘zlashtirilgan bilim va tajribalar, shuningdek, safar davomida olingan taassurotlar yuzasidan hisobot berdilar.
Rektor Ilxomjon Tuxtasinov xalqaro loyihalarning ahamiyati, talabalar uchun yaratilayotgan imkoniyatlar haqida gapirar ekan, malaka oshirish davomidagi yutuqlari bilan talabalarni tabrikladi hamda kelgusidagi vazifalar bo‘yicha tavsiyalar berdi.

A report meeting was held for students who completed their qualification courses in India
On March 26th of this year, the rector of Uzbekistan State University of World Languages, Ilkhomjon Tukhtasinov, and the Vice-Rector for International Cooperation, Abdurakhim Nasirov, met with six students from the Faculty of Translation and an instructor from the Department of Romano-Germanic Languages, N. Roziboyeva, who had returned after completing a two-week qualification course at Banastali Vidyapitth University in India within the framework of cultural exchange.
During the meeting, the students presented reports on the qualification process, the knowledge and experience gained, as well as the impressions they collected during their trip.
Rector Ilkhomjon Tukhtasinov congratulated the students on their achievements during the qualification period, highlighted the importance of international projects and opportunities created for students, and provided recommendations on future tasks.
Uzbekistan State University of World Languages continues to expand opportunities for students’ qualification improvement within the framework of international cooperation.