Hindistonda malaka oshirib qaytgan talabalarning hisobot uchrashuvi bo‘lib o‘tdi
Joriy yilning 26-mart kuni O‘zbekiston davlat jahon tillari universiteti rektori Ilxomjon Tuxtasinov va Xalqaro hamkorlik ishlari bo‘yicha prorektor Abduraxim Nasirov madaniy almashinuv doirasida Hindiston Banastali Vidyapitx universitetida 2 haftalik malaka oshirish kursida bo‘lib qaytgan Tarjimonlik fakultetining 6 nafar talabalari va Roman-german tillari tarjimashunosligi kafedrasi o‘qituvchisi N. Ro‘ziboyeva bilan uchrashdi.
Uchrashuv davomida talabalar malaka oshirish jarayoni, o‘zlashtirilgan bilim va tajribalar, shuningdek, safar davomida olingan taassurotlar yuzasidan hisobot berdilar.
Rektor Ilxomjon Tuxtasinov xalqaro loyihalarning ahamiyati, talabalar uchun yaratilayotgan imkoniyatlar haqida gapirar ekan, malaka oshirish davomidagi yutuqlari bilan talabalarni tabrikladi hamda kelgusidagi vazifalar bo‘yicha tavsiyalar berdi.

В Индии состоялась встреча студентов, прошедших курсы повышения квалификации
26 марта текущего года ректор Узбекистанского государственного университета мировых языков Ильхомджон Тухтасинов и проректор по международному сотрудничеству Абдурахим Насиров встретились с шестью студентами факультета перевода и преподавателем кафедры романо-германской филологии Н. Розибоева, которые вернулись после двухнедельного курса повышения квалификации в Университете Бенастали Видяпитх в Индии в рамках культурного обмена.
Во время встречи студенты представили отчеты о процессе повышения квалификации, освоенных знаниях и опыте, а также о впечатлениях, полученных во время поездки.
Ректор Ильхомджон Тухтасинов поздравил студентов с их успехами в ходе повышения квалификации и подчеркнул важность международных проектов и возможностей, которые создаются для студентов. Он также дал рекомендации по дальнейшим задачам.
Ташкентский государственный университет мировых языков продолжает расширять возможности повышения квалификации для студентов в рамках международного сотрудничества.