Ijtimoiy-psixologik muhit barqarorligi
2026-yil 30-mart kuni O‘zbekiston davlat jahon tillari universiteti psixologi Z.T. Xayrullayeva, Ijtimoiy-psixologik muhitni yaxshilash bo‘limi mutaxassisi D.A. Matyakubova, universitet profilaktika inspektori, militsiya mayori S. Sherboev hamda tyutorlar Sh. Xo‘janiyozova va M. Allamovalar hamkorligida psixoprofilaktik tadbir tashkil etildi.
Tadbirda 1-, 2- va 3-bosqich talaba-yoshlari faol ishtirok etdi. Unda talabalarning darsdan tashqari vaqtdagi odob-axloq me’yorlariga rioya etishi, jamoat joylarida o‘zini tutish madaniyati, kiyinish madaniyati, shuningdek, ijtimoiy tarmoqlarda odob-axloq qoidalariga amal qilish hamda salbiy holatlarning oldini olish masalalari yuzasidan tushuntirish va targ‘ibot ishlari olib borildi.
Tadbir davomida talabalarda shaxsiy va ijtimoiy mas’uliyatni yanada mustahkamlash, universitet sha’nini asrash va munosib talaba obrazini shakllantirishga alohida e’tibor qaratildi.

Stability of the Socio-Psychological Environment
On March 30, 2026, a psycho-preventive event was organized at Uzbekistan State World Languages University in cooperation with university psychologist Z.T. Khayrullayeva, D.A. Matyakubova, specialist of the Department for Improving the Socio-Psychological Environment, university prevention inspector Major S. Sherboev, as well as tutors Sh. Kho‘janiyozova and M. Allamova.
First-, second-, and third-year students took an active part in the event. During the event, explanatory and awareness-raising activities were carried out on issues such as observing ethical norms during extracurricular time, maintaining proper behavior in public places, dress culture, as well as following ethical standards on social media and preventing negative situations.
Special attention was paid to further strengthening students’ sense of personal and social responsibility, preserving the honor of the university, and shaping the image of a достойный and exemplary student.