Ijtimoiy-psixologik muhit barqarorligi
2026-yil 30-mart kuni O‘zbekiston davlat jahon tillari universiteti psixologi Z.T. Xayrullayeva, Ijtimoiy-psixologik muhitni yaxshilash bo‘limi mutaxassisi D.A. Matyakubova, universitet profilaktika inspektori, militsiya mayori S. Sherboev hamda tyutorlar Sh. Xo‘janiyozova va M. Allamovalar hamkorligida psixoprofilaktik tadbir tashkil etildi.
Tadbirda 1-, 2- va 3-bosqich talaba-yoshlari faol ishtirok etdi. Unda talabalarning darsdan tashqari vaqtdagi odob-axloq me’yorlariga rioya etishi, jamoat joylarida o‘zini tutish madaniyati, kiyinish madaniyati, shuningdek, ijtimoiy tarmoqlarda odob-axloq qoidalariga amal qilish hamda salbiy holatlarning oldini olish masalalari yuzasidan tushuntirish va targ‘ibot ishlari olib borildi.
Tadbir davomida talabalarda shaxsiy va ijtimoiy mas’uliyatni yanada mustahkamlash, universitet sha’nini asrash va munosib talaba obrazini shakllantirishga alohida e’tibor qaratildi.

Стабильность социально-психологической среды
30 марта 2026 года в Узбекском государственном университете мировых языков был организован психопрофилактический мероприятие при сотрудничестве психолога университета З.Т. Хайруллаевой, специалиста отдела по улучшению социально-психологической среды Д.А. Матякубовой, университетского инспектора по профилактике, майора милиции С. Шербоева, а также тьюторов Ш. Хужаниязовой и М. Алламовой.
В мероприятии активно приняли участие студенты 1, 2 и 3 курсов. В его рамках были проведены разъяснительные и профилактические беседы по вопросам соблюдения норм поведения во внеучебное время, культуры поведения в общественных местах, культуры одежды, а также соблюдения норм этики в социальных сетях и предупреждения негативных ситуаций.
В ходе мероприятия особое внимание было уделено дальнейшему укреплению у студентов чувства личной и социальной ответственности, сохранению чести университета и формированию образа достойного студента.