Tashrif yakunida ekspertlar ishtirokida o‘tkazilgan yig‘ilishda O‘zbekiston davlat jahon tillari universitetida ta’lim jarayoni yuqori saviyada tashkil etilgani, o‘quv reja va dasturlar xalqaro ta’lim standartlariga mos ravishda ishlab chiqilgani, talabalar uchun yaratilgan shart-sharoitlar e’tiborga molik ekani ta’kidlandi.
Yig‘ilish chog‘ida Ta’lim akkreditatsiya kengashi ijrochi kotibi, ekspertlar guruhi rahbari doktor Yuni Sri Raxayu xonim universitet rektori Ilxomjon Tuxtasinov bilan suhbatda quyidagi fikrni bildirdi:
“Akkreditatsiyadan o‘tkazish uchun tavsiya etilgan ‘Xorijiy til va adabiyot (tillar bo‘yicha)’ bakalavriat ta’lim dasturi bo‘yicha taqdim etilgan hujjatlar va ma’lumotlarga nisbatan biz kuzatgan holat va natijalar o‘n karra yaxshi.”

Conclusion of the Visit by Experts from the Indonesian Education Accreditation Council
During the final meeting attended by the experts, it was noted that the educational process at Uzbekistan State World Languages University is organized at a high level, that the curricula and academic programs have been developed in accordance with international education standards, and that the conditions created for students are commendable.
During the meeting, Dr. Yuni Sri Rahayu, Executive Secretary of the Education Accreditation Council and Head of the Expert Group, shared the following thoughts in her conversation with the university rector, Ilkhomjon Tukhtasinov:
“Based on our observations and findings, the documents and information submitted for the undergraduate program ‘Foreign Language and Literature (by languages),’ which has been recommended for accreditation, turned out to be ten times better than expected.”