Ingliz filologiyasi fakulteti yangi o‘quv yiliga tayyor!
O‘zbekiston davlat jahon tillari universitetining Ingliz filologiyasi fakulteti 2026–2027-o‘quv yilini yangilangan muhit va yangi imkoniyatlar bilan qarshi olish arafasida.
Fakultetda o‘quv auditoriyalari va umumiy foydalanish joylari tartibga keltirilib, ta’lim jarayoni uchun zarur sharoitlar yanada yaxshilandi. Yangilangan muhit talabalarning ingliz tilini chuqur o‘zlashtirishi, nazariy bilimlarini amaliyot bilan uyg‘unlashtirishi, ijodiy fikrlashi va zamonaviy ko‘nikmalarini rivojlantirishiga xizmat qiladi.
Yangi o‘quv yilida talabalarni yangi bilimlar, qiziqarli loyihalar, ijodiy izlanishlar va katta imkoniyatlar kutmoqda.

Факультет английской филологии готов к новому учебному году!
Факультет английской филологии Узбекского государственного университета мировых языков готовится встретить 2026–2027 учебный год в обновлённой атмосфере и с новыми возможностями.
На факультете приведены в порядок учебные аудитории и зоны общего пользования, а необходимые условия для образовательного процесса были дополнительно улучшены. Обновлённая среда способствует углублённому изучению английского языка, сочетанию теоретических знаний с практикой, развитию творческого мышления и современных навыков студентов.
В новом учебном году студентов ждут новые знания, интересные проекты, творческие поиски и большие возможности.