Ingliz tili 1-fakulteti professor-o’qituvchilarining 2024-2025 o’quv yiliga oid hisoboti tinglandi. (dolzarb 90 kun )
2025-yil 25-iyun kuni Ingliz tili 1-fakulteti Umumiy tilshunoslik kafedrasi hamda 26-iyun kuni Ingliz tili nazariy aspektlari №1 va Ingliz tilini o‘qitish metodikasi №1  kafedralari professor o’qituvchilaring hisoboti tinglandi.
Unda Universitet rahbariyati tomonidan o‘tkazilgan hisobot yig‘ilishida ko‘tarilgan dolzarb masalalar atroflicha muhokama qilindi.
Mazkur hisobot doirasida kafedra faoliyatini yanada takomillashtirish, o‘quv jarayonini samarali tashkil etish, ilmiy-tadqiqot ishlari hamda Xalqaro aloqalarni kuchaytirishga oid maqsadli ko’rsatkichlarni amalga oshirish masalalariga alohida e’tibor qaratildi.

Выслушаны отчёты преподавателей факультета английской филологии №1 за 2024–2025 учебный год
25 июня 2025 года был заслушан отчёт кафедры общего языкознания, а 26 июня – кафедр теоретических аспектов английского языка №1 и методики преподавания английского языка №1, входящих в состав факультета английской филологии №1.
На собрании под руководством администрации университета были всесторонне обсуждены актуальные вопросы, поднятые на общем отчетном заседании.
Особое внимание было уделено дальнейшему совершенствованию деятельности кафедр, эффективной организации учебного процесса, усилению научно-исследовательской деятельности, а также выполнению целевых показателей по развитию международного сотрудничества.