27-noyabr kuni O‘zbekiston davlat jahon tillari universiteti Ingliz tili birinchi fakulteti Ingliz tilini o‘qitish metodikasi N1 kafedrasi o‘qituvchilari Gulmira Juraboyeva, Mohinbonu Mardonova hamda iqtidorli talabalari Turg‘unboyeva Arofatxon va Erkinboyeva Aziza tashabbusi bilan 104-umumta’lim maktabida “Kitob – kelajagimiz” nomli ko‘rik-tanlov tashkil etildi.
Tanlov uchta shart asosida o‘tkazildi:
1. Ifodali she’r o‘qish – ishtirokchilar o‘z bilgan she’rlarini ifodali tarzda o‘qib berdilar.
2. Men sevgan adib va asar – o‘zlari yoqtirgan adib va asar haqida ma’lumot berib, fikrlarini bildirdilar.
3. Tezkor savol-javob – o‘quvchilarga 2 daqiqa ichida adabiyotga doir savollar berilib, ular tezkor javob berishdi.
Tanlovda maktabning iqtidorli o‘quvchilari faol ishtirok etdi. G‘oliblar esdalik sovg‘alari bilan taqdirlandi.
Ko‘rik-tanlov juda ko‘tarinki ruhda o‘tkazildi va bu tadbir orqali ikki tashkilot o‘rtasidagi hamkorlik yanada mustahkamlandi.

Конкурс «Книга – наше будущее» был организован преподавателями кафедры методики преподавания английского языка №1 в 104-й общеобразовательной школе
27 ноября в 104-й общеобразовательной школе по инициативе преподавателей кафедры методики преподавания английского языка №1 первого факультета английского языка Узбекского государственного университета мировых языков Гулмиры Джурабоевой, Мохинбону Мардоновой и талантливых студентов Турғунбоева Арофатхон и Эркинбоева Азизы был организован конкурс «Книга – наше будущее».
Конкурс проводился по трём направлениям:
1. Выразительное чтение стихов – участники читали знакомые им стихи выразительно.
2. Мой любимый писатель и произведение – участники рассказывали о любимых писателях и произведениях, делились своими впечатлениями.
3. Быстрые вопросы и ответы – учащимся задавались литературные вопросы на 2 минуты, на которые они быстро отвечали.
В конкурсе активно участвовали талантливые ученики школы. Победители были награждены памятными подарками.
Конкурс прошёл в очень тёплой и вдохновляющей атмосфере и способствовал дальнейшему укреплению сотрудничества между двумя организациями.