Islom sivilizatsiyasi markazi kutubxonasini tashkil etish bo‘yicha navbatdagi muhokama yig‘ilishi bo‘lib o‘tdi
O‘zbekistondagi Islom sivilizatsiyasi markazi kutubxonasini tashkil etish masalasiga bag‘ishlangan navbatdagi muhokama yig‘ilishi bo‘lib o‘tdi. Yig‘ilishda kutubxonaning 1 va 2-qavatlarining yangilangan interyeri dizayni bo‘yicha fikr va takliflar ko‘rib chiqildi.
Muhokama davomida Markaz rahbari Umida Teshaboyeva kutubxonaning keng ko‘lamli imkoniyatlari haqida to‘xtalib o‘tdi. U, xususan, markazda joylashgan 500 kishiga mo‘ljallangan katta konferensiya zalining javonlarini ham kitoblar bilan to‘ldirish rejalashtirilayotganini alohida ta’kidladi.
Mazkur yig‘ilishda O‘zbekiston davlat jahon tillari universitetidan ingliz tili 1-fakulteti dekani Ergasheva Guli hamda Axborot resurs markazi rahbari Kayumova Saida ishtirok etib, kutubxona loyihasini takomillashtirish bo‘yicha o‘z taklif va mulohazalarini bildirishdi.
Muhokama jarayonida kutubxona fondini boyitish, foydalanuvchilar uchun qulay sharoitlar yaratish va zamonaviy axborot-resurs xizmatlarini yo‘lga qo‘yish kabi masalalar yuzasidan muhim g‘oya va tashabbuslar ilgari surildi.

Another Discussion Meeting Held on the Establishment of the Library of the Center for Islamic Civilization
A follow-up discussion meeting was held in Uzbekistan regarding the establishment of the library of the Center for Islamic Civilization. The session focused on reviewing ideas and proposals concerning the updated interior design of the library’s first and second floors.
During the meeting, the head of the Center, Umida Teshaboyeva, highlighted the wide-ranging potential of the future library. She specifically emphasized that bookshelves are also planned to be installed and filled with literature in the large 500-seat conference hall located within the center.
The meeting was attended by Guli Ergasheva, Dean of the Faculty of English Philology 1 at Uzbekistan State World Languages University, and Saida Kayumova, Director of the Information Resource Center. Both shared their suggestions and feedback for improving the library project.
Throughout the discussion, important ideas and initiatives were put forward concerning the enrichment of the library’s collection, the creation of user-friendly conditions, and the implementation of modern information and resource services.