Tarjimonlik fakulteti Xotin-qizlar maslahat kengashi va Iqtidorli talabalarning ilmiy-tadqiqot faoliyatini tashkil etish bo’limi tomonidan “Jamiyat va oilada olima ayollarning o’rni” nomli seminar-trening o’tkazildi.
Tadbirda mehmon sifatida Yoshlar siyosati va sport  vazirligi xodimlari hamda Zulfiya nomidagi davlat mukofoti sovrindorlari ishtirok etdi.
O’z oldiga ulkan maqsadlar qo’yib, muvaffaqiyatli kelajak qurishni maqsad qilgan qizlar uchun tashkil etilgan davra suhbati davomida universitet talaba-qizlari o’zlarini qiziqtirgan savollarga javob olishdi hamda fikr-mulohaza almashishdi.

Женский консультативный совет переводческого факультета и кафедра организации научно-исследовательской деятельности талантливых студентов провели семинар-тренинг на тему «Роль женщин-ученых в обществе и семье».
В мероприятии приняли участие сотрудники Министерства молодежной политики и спорта и лауреаты государственной премии имени Зульфии.
В ходе круглого стола, организованного для девушек, которые имеют амбициозные цели и стремятся построить успешное будущее, студентки университета получили ответы на свои вопросы и обменялись мнениями.