joriy yilning 17-noyabr sanasida universitetimiz huzuridagi ilmiy darajalar beruvchi DSc.03/30.12.2019.Fil/Ped.27.01 raqamli ilmiy kengashining ilmiy seminari boʻlib oʻtdi.
Oʻzbekiston davlat jahon tillari universitetida ilmiy salohiyati oshib borayotgan, oʻz mutaxassisligi boʻyicha yangilik yaratib — dissertatsiya yoqlab, PhD ilmiy darajasiga sohib boʻlayotgan olimlar soni oshib bormoqda.
Xususan, joriy yilning 17-noyabr sanasida universitetimiz huzuridagi ilmiy darajalar beruvchi DSc.03/30.12.2019.Fil/Ped.27.01 raqamli ilmiy kengashining ilmiy seminari boʻlib oʻtdi.
Ushbu yigʻilishda Xazratova Zuxra Mamaraimovnaning 13.00.02 — Ta’lim va tarbiya nazariyasi va metodikasi (ingliz tili) ixtisosligi bo’yicha tayyorlangan «Bo‘lajak jurnalistlarga ommaviy axborot vositalari terminlarini o‘qitishda leksik kompetensiyani shakllantirish (ingliz tili misolida)» mavzusidagi pedagogika fanlari bo’yicha falsafa doktori (PhD) ilmiy darajasini olish uchun taqdim etilgan dissertatsiya koʻrib chiqildi.

В Узбекском государственном университете мировых языков растет число ученых, имеющих повышенный научный потенциал, внедряющих инновации в свою специальность, защищающих диссертации и получающих ученую степень PhD.
В частности, DSc, присуждающий ученую степень при университете с 17 ноября этого года.03/30.12.2019.Слон / Пед.27.01 состоялся научный семинар цифрового научного совета.
На данном заседании была рассмотрена диссертация Хазратовой Зухры Мамараимовны на соискание ученой степени доктора философии (PhD) по педагогическим наукам на тему «Формирование лексической компетентности в обучении будущих журналистов терминам СМИ (на примере английского языка)», подготовленная по специальности 13.00.02 — теория и методика обучения и воспитания (английский язык).