Koreya Respublikasining Keymyung universiteti vakillari O’zDJTU ga tashrif buyurdi.
Keymyung universiteti Xalqaro hamkorlik boʻyicha vitse-prezidenti Son Jung Kim, Xalqaro aloqalar boʻlimi mutaxassisi Pyojong Kim hamda Park Sunjin janoblaridan iborat mehmonlar Xalqaro aloqalar boʻlimi boshligʻi X.Yuldashev va Sharq filologiyasi fakulteti dekani D. Djurayev tomonidan kutib olindi.
Tashrif ikki tomonlama uchrashuv bilan boshlandi. Unda universitet tomonidan OʻzDJTU rektori I.M. Tuxtasinov, Xalqaro hamkorlik boʻyicha prorektor A. Nasirov, Xalqaro aloqalar boʻlimi boshligʻi X. Yuldashev Koreys tili kafedrasi mudiri Ji Mun Gun va Sharq filologiyasi fakulteti dekani D. Djurayevlar ishtirok etdi.
Uchrashuv avvalida rektor I. Toʻxtasinovning OʻzDJTU faoliyati, xalqaro hamkorligi va koreys tilining oʻqitilishi haqidagi maʼlumoti, shuningdek, Son Jung Kimning Keymyun universiteti haqidagi maʼlumoti, taqdimoti va takliflari tinglandi.
Shundan soʻng, Oʻzaro fikr almashilib, Keymyung universitetida oʻqituvchilar malakasini oshirish va stajirovka oʻtashlarini tashkillashtirish, talabalar va ilmiy tadqiqotchilar uchun grantlar ajratish, Koreys tili markazi ishini takomillashtirish, jumladan texnik vositalar (sinxron tarjima uchun jihozlar va dasturlar), oʻquv-uslubiy adabiyotlar, milliy libos va cholgʻu asboblari, Koreya madaniyatiga oid atributlar bilan taʼminlash, Keymyung universitetidan malakali professor-oʻqituvchilarni OʻzDJTUga jalb qilish, OʻzDJTUda Koreys tili boʻyicha TOPIC test markazini ochish kabi masalalar muhokama qilindi.

On April 17, representatives of Keimyung University of the Republic of Korea visited UzSWLU.
The guests, consisting of Mr. Song Jung Kim, Vice President for International Cooperation of Keimyung University, Pyojong Kim, International Relations Department Specialist, and Park Sunjin, were welcomed by H. Yuldashev, Head of the International Relations Department, and D. Djuraev, Dean of the Faculty of Oriental Philology.
The visit started with a bilateral meeting. In it, the university rector of UzSWLU I.M. Tukhtasinov, Vice-Rector for International Cooperation A. Nasirov, Head of International Relations Department H. Yuldashev, Head of the Department of Korean Language Ji Moon Gun and Dean of the Faculty of Oriental Philology D. Djurayev participated.
At the beginning of the meeting, Rector I. Tokhtasinov's information about UzSWLU's activities, international cooperation and teaching of the Korean language, as well as information, presentation and suggestions of Son Jung Kim about Keimyun University were heard.
After that, there was an exchange of ideas, the organization of teacher training and internships at Keimyung University, the allocation of grants for students and researchers, the improvement of the work of the Korean Language Center, including technical tools (equipment and software for simultaneous translation), educational and methodological literature, national dress. and musical instruments, providing with attributes related to Korean culture, attracting qualified professors and teachers from Keimyung University to UzSWLU, opening a TOPIC test center for the Korean language at UzSWLU were discussed.