BRMning 16-yo'nalishi - “Tinchlik,adolat va samarali boshqaruv” ijrosi bo’yicha 7-dekabr kuni 2-TTJ da istiqomat qiluvchi talabalar holidan xabar olinib, “Korrupsiyasiz ta’lim” mavzusi doirasida davra suhbati tashkil etildi.
OʻzDJTU Ingliz tili amaliy fanlar № 3 kafedrasi ustozlari hamda 2-TTJ pedagoglari D.Afzalxonova , F.Gazibayeva tomonidan olib borilgan dastur davomida taʼlim sohasida korrupsiyaga qarshi kurashning kompleks yondashuvini, jumladan, qonunlarni hayotga tatbiq etish, taʼlim muassasalari faoliyatining shaffofligini oshirish, talabalar va taʼlim xodimlarini korrupsiya oqibatlari haqida oʻqitish va taʼlim muassasalari faoliyatini monitoring qilishga har bir shaxs mas’ul ekanligi tushuntirish kabi masalalar muhokama qilindi.
Shuningdek, oraliq nazorati haftaligi davomida talabalar bilimini baholashda shaffoflik ustun ekanligi va har qanday vujudga kelishi mumkin bo’lgan qiyinchlik, muammolar haqida ma’sullarni xabardor qilish lozimligi tushuntirildi.
Talabalar ham mavzu doirasida o'z fikrlarini bildirishdi va qiziqqan savollariga asosli javoblar olishdi.

Круглый стол в рамках темы “Oбразование без коррупции”
По инициативе Организации Объединенных Наций ежегодно 9 декабря отмечается Международный день борьбы с коррупцией.
7 декабря был проведен круглый стол в рамках темы “Oбразование без коррупции”, в ходе которого студенты, проживающие в общежитии № 2, были проинформированы о выполнении маршрута № 16 БРМ - “Mир, справедливость и эффективное управление”.
В ходе программы, проведенной преподавателями кафедры прикладных наук английского языка № 3 УзГУМЯ и педагогами 2-го бщежитии  Афтархановой, Газибаевой, был разработан комплексный подход к борьбе с коррупцией в сфере образования, включающий в себя реализацию законодательства, повышение прозрачности деятельности образовательных учреждений, обучение студентов и работников образования последствиям коррупции и мониторинг деятельности образовательных учреждений. были обсуждены такие вопросы, как объяснение того, что он несет ответственность.
Также было объяснено, что в течение недели промежуточного контроля прозрачность преобладает в оценке знаний учащихся и что необходимо информировать ответственных лиц о любых возможных трудностях и проблемах.
Студенты также высказали свое мнение по теме и получили обоснованные ответы на интересующие их вопросы.