Uchtepa tumani, “Guzar” MFY
Bugun, 5-avgust kuni O‘zbekiston davlat jahon tillari universiteti rektori Ilxomjon Tuxtasinov Xalq deputatlari Uchtepa tumani Kengashiga 19-Farhod saylov okrugidan deputat sifatida “Guzar” MFY hududida bo‘lib, mahalla yettiligi bilan birgalikda kuz-qish mavsumiga tayyorgarlik jarayonlarini o‘rgandi.
Muloqot davomida hududni kuz-qish mavsumiga tayyorlash, mavjud muammolarni aniqlash va ularni o‘z vaqtida bartaraf etish, aholi uchun zarur shart-sharoitlarni ta’minlash masalalariga alohida e’tibor qaratildi.
Shuningdek, aniqlangan masalalar yuzasidan tegishli vazifalar belgilab olinib, ularning ijrosini ta’minlash bo‘yicha zarur choralar ko‘rish kelishib olindi.

PREPARATIONS FOR THE AUTUMN-WINTER SEASON: KEY ISSUES DISCUSSED
Today, August 5, Ilkhomjon Tukhtasinov, Rector of the Uzbekistan State University of World Languages and a deputy of the Uchtepa District Council of People's Deputies representing the 19th Farhod Constituency, visited the “Guzar” Mahalla to review preparations for the upcoming autumn-winter season together with the mahalla leadership.
During the meeting, particular attention was paid to preparing the area for the autumn-winter period, identifying existing issues, addressing them in a timely manner, and ensuring the necessary living conditions for local residents.
The participants also outlined specific tasks based on the identified issues and agreed on the necessary measures to ensure their effective implementation.