Uchtepa tumani, “Guzar” MFY
Bugun, 5-avgust kuni O‘zbekiston davlat jahon tillari universiteti rektori Ilxomjon Tuxtasinov Xalq deputatlari Uchtepa tumani Kengashiga 19-Farhod saylov okrugidan deputat sifatida “Guzar” MFY hududida bo‘lib, mahalla yettiligi bilan birgalikda kuz-qish mavsumiga tayyorgarlik jarayonlarini o‘rgandi.
Muloqot davomida hududni kuz-qish mavsumiga tayyorlash, mavjud muammolarni aniqlash va ularni o‘z vaqtida bartaraf etish, aholi uchun zarur shart-sharoitlarni ta’minlash masalalariga alohida e’tibor qaratildi.
Shuningdek, aniqlangan masalalar yuzasidan tegishli vazifalar belgilab olinib, ularning ijrosini ta’minlash bo‘yicha zarur choralar ko‘rish kelishib olindi.

ПОДГОТОВКА К ОСЕННЕ-ЗИМНЕМУ СЕЗОНУ: ОБСУЖДЕНЫ ВАЖНЫЕ ВОПРОСЫ
Сегодня, 5 августа, ректор Узбекского государственного университета мировых языков Ильхомжон Тухтасинов, являющийся депутатом Кенгаша народных депутатов Учтепинского района по 19-му избирательному округу «Фарход», посетил махаллю «Гузар», где совместно с активом махалли изучил ход подготовки к осенне-зимнему сезону.
В ходе встречи особое внимание было уделено вопросам подготовки территории к осенне-зимнему периоду, выявлению существующих проблем, их своевременному устранению, а также обеспечению необходимых условий для комфортной жизни населения.
Кроме того, по выявленным вопросам были определены соответствующие задачи и достигнута договорённость о принятии необходимых мер для обеспечения их своевременного исполнения.