Ma’naviyat kengashining 1-son yig‘ilishi bo‘lib o‘tdi
O‘zbekiston davlat jahon tillari universitetida Ma’naviyat kengashining 1-son yig‘ilishi bo‘lib o‘tdi. Yig‘ilishni universitet rektori Ilxomjon Tuxtasinov olib bordi.
Unda universitet rahbariyati vakillari, fakultetlar mas’ullari, tarkibiy bo‘linmalar xodimlari hamda universitet tyutorlari ishtirok etdi.
Yig‘ilish kun tartibidan yangi o‘quv yiliga tayyorgarlik ko‘rish, universitetning asosiy binosi hamda talabalar turar joylariga kirish qismlarida talabalarni turar joylari va ijara xonadonlariga joylashtirish bo‘yicha tashkil etilgan yordam ko‘rsatish markazlari — infokiosklar faoliyatini samarali yo‘lga qo‘yish, shuningdek, Mustaqillikning 35 yilligini munosib nishonlash masalalari o‘rin oldi.
Yig‘ilish davomida yangi o‘quv yilida talabalarni munosib kutib olish, ularning turar joy bilan bog‘liq murojaatlarini tezkor ko‘rib chiqish, infokiosklar faoliyatini muvofiqlashtirish hamda Mustaqillik bayramiga bag‘ishlangan tadbirlarni mazmunli tashkil etish yuzasidan vazifalar belgilab olindi.

Состоялось первое заседание Совета по духовно-просветительской работе
В Узбекском государственном университете мировых языков состоялось первое заседание Совета по духовно-просветительской работе. Заседание провёл ректор университета Илхомжон Тухтасинов.
В заседании приняли участие представители руководства университета, ответственные сотрудники факультетов, работники структурных подразделений, а также тьюторы университета.
В повестку дня вошли вопросы подготовки к новому учебному году, эффективной организации работы центров помощи — инфокиосков, созданных у входов в главное здание университета и студенческие общежития для оказания содействия студентам в размещении в общежитиях и арендованных квартирах, а также вопросы, связанные с достойным празднованием 35-летия Независимости Республики Узбекистан.
В ходе заседания были определены задачи по достойной встрече студентов в новом учебном году, оперативному рассмотрению их обращений по вопросам проживания, координации работы инфокиосков, а также содержательной организации мероприятий, посвящённых празднованию Дня независимости.