3-aprel kuni O’zDJTUda “Shaxs-jamiyat-davlat tizimida o’zaro uyg’unlik va mutanosiblik” mavzusida ma’rifiy uchrashuv o’tkazildi.
Tadbirni universitet Yoshlar masalalari va ma’naviy-ma’rifiy ishlar bo’yicha prorektor Valijon Sa’diyev ochib berdi.
Davlat boshqaruvi akademiyasi “Boshqaruv sotsiologiyasi va psixologiyasi” kafedrasi mudiri, sotsiologiya fanlari doktori, professor Mansur Bekmurodov mavzu yuzasidan ma’ruza so’zlab, sotsiologiya, ijtimoiy davlat, shaxs va jamiyat tushunchalari haqida gapirib o’tdi. Shuningdek, talabalarga soha doirasida o’qilishi lozim bo’lgan adabiyotlarni tavsiya qildi.
Siyosiy fanlar doktori, professor Narzulla Jo’rayev sotsiologiya fanlari doktori, professor Mansur Bekmurodov ilmiy izlanishlari, sotsiologiya fani taraqqiyotiga qo’shgan xizmati haqida gapirib o’tdi.
Uchrashuv Xalqaro jurnalistika fakulteti tashabbusi bilan tashkil etilib, fakultet talabalari tadbir yakunida mutaxassisdan o’zlarini qiziqtirgan savollarga javob olishdi.

On April 3, an educational meeting was held at UzSWLU on the topic "Mutual harmony and balance in the individual-society-state system".
The event was opened by Valijon Sadiyev, vice-rector for youth affairs and spiritual and educational affairs of the university.
Professor Mansur Bekmurodov, head of the Department of Management Sociology and Psychology of the Academy of Public Administration, Doctor of Sociology, gave a lecture on the topic and talked about the concepts of sociology, social state, individual and society. He also recommended the literature that should be read to the students within the field.
Doctor of Political Sciences, Professor Narzulla Jorayev, Doctor of Sociology, Professor Mansur Bekmurodov spoke about his scientific researches and contribution to the development of sociology.
The meeting was organized by the initiative of the Faculty of International Journalism, and at the end of the event, the students of the faculty received answers to their questions from the expert.