3-aprel kuni O’zDJTUda “Shaxs-jamiyat-davlat tizimida o’zaro uyg’unlik va mutanosiblik” mavzusida ma’rifiy uchrashuv o’tkazildi.
Tadbirni universitet Yoshlar masalalari va ma’naviy-ma’rifiy ishlar bo’yicha prorektor Valijon Sa’diyev ochib berdi.
Davlat boshqaruvi akademiyasi “Boshqaruv sotsiologiyasi va psixologiyasi” kafedrasi mudiri, sotsiologiya fanlari doktori, professor Mansur Bekmurodov mavzu yuzasidan ma’ruza so’zlab, sotsiologiya, ijtimoiy davlat, shaxs va jamiyat tushunchalari haqida gapirib o’tdi. Shuningdek, talabalarga soha doirasida o’qilishi lozim bo’lgan adabiyotlarni tavsiya qildi.
Siyosiy fanlar doktori, professor Narzulla Jo’rayev sotsiologiya fanlari doktori, professor Mansur Bekmurodov ilmiy izlanishlari, sotsiologiya fani taraqqiyotiga qo’shgan xizmati haqida gapirib o’tdi.
Uchrashuv Xalqaro jurnalistika fakulteti tashabbusi bilan tashkil etilib, fakultet talabalari tadbir yakunida mutaxassisdan o’zlarini qiziqtirgan savollarga javob olishdi.

3 апреля в УзГУМЯ прошла образовательная встреча на тему «Взаимная гармония и равновесие в системе личность-общество-государство».
Мероприятие открыл Валижон Садиев, проректор по делам молодежи и духовно-просветительской работе университета.
Профессор Мансур Бекмуродов, заведующий кафедрой социологии и психологии управления Академии государственного управления, доктор социологических наук, прочитал лекцию по теме и рассказал о понятиях социологии, социального государства, личности и общества. Он также рекомендовал литературу, которую следует читать студентам в этой области.
О своих научных исследованиях и вкладе в развитие социологии рассказали доктор политических наук, профессор Нарзулла Джораев и доктор социологических наук, профессор Мансур Бекмуродов.
Встреча была организована по инициативе факультета международной журналистики, и в конце мероприятия студенты факультета получили ответы на свои вопросы от эксперта.