Uchrashuvda tomonlar Ispaniya va Oʻzbekiston OTMlari oʻrtasida hamkorlik toʻgʻrisidagi memorandum va shartnomalarni imzoladi.
Shuningdek, tadbir davomida OʻzDJTU talabalari tomonidan ispan va oʻzbek milliy raqslari, qoʻshiqlari va sahna koʻrinishlari namoyish etildi, bu esa madaniy almashinuvni yanada boyitdi.
Maʼlumot uchun, tadbir doirasida ikki mamlakat oʻrtasida taʼlim va fan sohasidagi hamkorlikni rivojlantirish, xususan professor-oʻqituvchilar, ilmiy tadqiqotchilar va talabalar almashinuvini rivojlantirish, ilmiy sohadagi hamkorlikni yanada kengaytirish, ustuvor yoʻnalishlar boʻyicha loyiha va dasturlarni amalga oshirish kabi masalalar muhokama qilindi.

На встрече стороны подписали меморандумы и соглашения о сотрудничестве между вузами Испании и Узбекистана.
Также в ходе мероприятия студенты УзГУМЯ исполнили испанские и узбекские национальные танцы, песни и номера, что еще больше обогатило культурный обмен.
Для информации, в рамках мероприятия будут рассмотрены такие вопросы, как развитие сотрудничества между двумя странами в сфере образования и науки, в частности, развитие обмена преподавателями, исследователями и студентами, дальнейшее расширение сотрудничества в сфере образования и науки. Обсуждалась научная сфера, реализация проектов и программ по приоритетным направлениям.