Migratsiya agentligi va Peruja xorijliklar universiteti hamkorligi doirasida onlayn uchrashuv o‘tkazildi
Bugun Migratsiya agentligi hamda Italiyaning Peruja shahridagi Peruja xorijliklar universiteti bilan hamkorlik doirasida navbatdagi onlayn uchrashuv tashkil etildi. Unda O‘zbekiston davlat jahon tillari universiteti rektori Ilhomjon To‘xtasinov hamda sohaviy mas’ullar ishtirok etdi.
Uchrashuv ZOOM platformasi orqali o‘tkazilib, hamkorlik doirasida amalga oshirilayotgan ishlar, jumladan, italyan tili bo‘yicha 7 oylik maxsus o‘quv dasturining joriy holati va kelgusi vazifalar muhokama qilindi.
Tomonlar tomonidan italyan tilini o‘qitish jarayonlarini yanada samarali tashkil etish, tinglovchilarning til bilish darajasini oshirish hamda CELI xalqaro sertifikatiga tayyorgarlik ishlarini kuchaytirish masalalariga alohida e’tibor qaratildi.
Shuningdek, loyihada ishtirok etayotgan hamshiralar sonini kengaytirish, yangi nomzodlarni jalb qilish va o‘quv jarayonlarini tizimli monitoring qilish bo‘yicha amaliy takliflar ko‘rib chiqildi.
Uchrashuv yakunida tomonlar hamkorlikni yanada mustahkamlash va belgilangan vazifalarni izchil amalga oshirish bo‘yicha kelishib oldilar.

Проведена онлайн-встреча в рамках сотрудничества Агентства по миграции и Университета для иностранцев Перуджи
Сегодня в рамках сотрудничества Агентства по миграции и Университета для иностранцев Перуджи (Италия) была организована очередная онлайн-встреча. В ней приняли участие ректор Узбекского государственного университета мировых языков Илхомжон Тухтасинов, а также ответственные представители соответствующих подразделений.
Встреча прошла на платформе Zoom, в ходе которой были обсуждены текущие результаты сотрудничества, в частности, состояние реализации 7-месячной специализированной образовательной программы по итальянскому языку, а также дальнейшие задачи.
Стороны уделили особое внимание вопросам повышения эффективности преподавания итальянского языка, улучшения уровня владения языком у слушателей, а также усиления подготовки к международному сертификату CELI.
Кроме того, были рассмотрены практические предложения по расширению числа медсестёр, участвующих в проекте, привлечению новых кандидатов и системной организации мониторинга учебного процесса.
По итогам встречи стороны договорились о дальнейшем укреплении сотрудничества и последовательной реализации намеченных задач.