Mustaqil izlanuvchilar uchun navbatdagi suhbat imtihonlari tashkil etildi
23-avgust kuni O‘zbekiston davlat jahon tillari universiteti huzuridagi oliy ta’limdan keyingi ta’lim institutiga joriy yilning 4-choragi uchun mustaqil izlanuvchilikka mutaxassislik bo‘yicha suhbat imtihonlari boʻlib oʻtdi.
Dastur davomida universitet rektori Ilxomjon Tuxtasinov ham ishtirok etib, imtihon topshiruvchi mustaqil izlanuvchilarga omad yor boʻlishini tiladi.
Imtihon malakali mas’ul mutaxassislar tomonidan ochiqlik, shaffoflik tamoyillariga asoslanib olindi. Mustaqil izlanuvchilikka talabgorlar imtihon oluvchilar tomonidan berilgan savollarga javob berib, oʻz bilim-koʻnikmalarini namoyish etishdi.

The next interview examinations for independent researchers were organized
On August 23, at the Postgraduate Education Institute under the Uzbekistan State University of World Languages, interview examinations in specialties for independent researcher applicants for the fourth quarter of this year were held.
During the event, the University Rector, Ilkhomjon Tuxtasinov, also participated and wished good luck to the independent researchers taking the exam.
The examination was conducted by qualified specialists based on the principles of openness and transparency. The independent researcher applicants answered the questions posed by the examiners and demonstrated their knowledge and skills.