Mustaqil izlanuvchilar uchun navbatdagi suhbat imtihonlari tashkil etildi
23-avgust kuni O‘zbekiston davlat jahon tillari universiteti huzuridagi oliy ta’limdan keyingi ta’lim institutiga joriy yilning 4-choragi uchun mustaqil izlanuvchilikka mutaxassislik bo‘yicha suhbat imtihonlari boʻlib oʻtdi.
Dastur davomida universitet rektori Ilxomjon Tuxtasinov ham ishtirok etib, imtihon topshiruvchi mustaqil izlanuvchilarga omad yor boʻlishini tiladi.
Imtihon malakali mas’ul mutaxassislar tomonidan ochiqlik, shaffoflik tamoyillariga asoslanib olindi. Mustaqil izlanuvchilikka talabgorlar imtihon oluvchilar tomonidan berilgan savollarga javob berib, oʻz bilim-koʻnikmalarini namoyish etishdi.

Для соискателей-исследователей были организованы очередные собеседования-экзамены
23 августа в Институте последипломного образования при Узбекском государственном университете мировых языков состоялись собеседования по специальности для соискателей-исследователей на IV квартал текущего года.
В ходе мероприятия ректор университета Ильхомжон Тухтасинов также принял участие и пожелал успехов независимым исследователям, сдающим экзамен.
Экзамен был проведён квалифицированными ответственными специалистами на основе принципов открытости и прозрачности. Соискатели-исследователи ответили на вопросы экзаменаторов и продемонстрировали свои знания и навыки.