Mustaqillik bayrami va yangi o‘quv yili munosabati bilan maktab sovg‘alari topshirildi
O‘zbekiston davlat jahon tillari universitetida Mustaqillik bayrami va yangi o‘quv yili munosabati bilan maktab sovg‘alari topshirildi
2025-yil 28-avgust kuni bo‘lib o‘tgan O‘zbekiston davlat jahon tillari universiteti Kengashining birinchi son yig‘ilishida Mustaqillik bayramining 34 yilligi va yangi 2025–2026 o‘quv yili munosabati bilan ijtimoiy-ma’naviy tadbir tashkil etildi.
Mazkur yig‘ilish doirasida universitet professor-o‘qituvchilari, ishchi-xodimlari hamda tutorlarning 1–4-sinflarda tahsil olayotgan farzandlariga papka, daftar va o‘quv jarayonida zarur bo‘ladigan boshqa anjomlardan iborat maktab sovg‘alari topshirildi.
Tadbir universitet rektori Ilxomjon Tuxtasinov tashabbusi bilan kasaba uyushmasi hamkorligida amalga oshirildi. Rektor yig‘ilish davomida farzandlarni yangi o‘quv yili bilan samimiy tabriklab, ularga bilim olish yo‘lida ulkan muvaffaqiyatlar tiladi. Shuningdek, yosh avlodning barkamol insonlar bo‘lib voyaga yetishi, ularning ta’lim-tarbiyasiga ko‘maklashish universitet jamoasining ustuvor vazifalaridan biri ekanini ta’kidladi.

B честь Дня независимости и нового учебного года вручены школьные подарки
В Университете государственных мировых языков Узбекистана в честь Дня независимости и нового учебного года вручены школьные подарки
28 августа 2025 года на первом заседании Совета Университета государственных мировых языков Узбекистана был организован социально-нравственный праздник, посвящённый 34-й годовщине Дня независимости и началу нового 2025–2026 учебного года.
В рамках этого заседания детям преподавателей, сотрудников и тьюторов университета, обучающихся в 1–4 классах, были вручены школьные подарки — папки, тетради и другие необходимые для учебного процесса принадлежности.
Мероприятие было проведено по инициативе ректора университета Илхомджона Тухтасинова при сотрудничестве с профсоюзом. Во время заседания ректор сердечно поздравил детей с новым учебным годом и пожелал им больших успехов в учёбе. Также он подчеркнул, что поддержка образования и воспитания молодого поколения, их становление как гармонично развитых личностей — одна из приоритетных задач университетского коллектива.