Mustaqillik bayrami va yangi o‘quv yili munosabati bilan maktab sovg‘alari topshirildi
O‘zbekiston davlat jahon tillari universitetida Mustaqillik bayrami va yangi o‘quv yili munosabati bilan maktab sovg‘alari topshirildi
2025-yil 28-avgust kuni bo‘lib o‘tgan O‘zbekiston davlat jahon tillari universiteti Kengashining birinchi son yig‘ilishida Mustaqillik bayramining 34 yilligi va yangi 2025–2026 o‘quv yili munosabati bilan ijtimoiy-ma’naviy tadbir tashkil etildi.
Mazkur yig‘ilish doirasida universitet professor-o‘qituvchilari, ishchi-xodimlari hamda tutorlarning 1–4-sinflarda tahsil olayotgan farzandlariga papka, daftar va o‘quv jarayonida zarur bo‘ladigan boshqa anjomlardan iborat maktab sovg‘alari topshirildi.
Tadbir universitet rektori Ilxomjon Tuxtasinov tashabbusi bilan kasaba uyushmasi hamkorligida amalga oshirildi. Rektor yig‘ilish davomida farzandlarni yangi o‘quv yili bilan samimiy tabriklab, ularga bilim olish yo‘lida ulkan muvaffaqiyatlar tiladi. Shuningdek, yosh avlodning barkamol insonlar bo‘lib voyaga yetishi, ularning ta’lim-tarbiyasiga ko‘maklashish universitet jamoasining ustuvor vazifalaridan biri ekanini ta’kidladi.

School Gifts Presented on Independence Day and New Academic Year
School Gifts Presented at Uzbekistan State World Languages University on Independence Day and New Academic Year
On August 28, 2025, during the first meeting of the Council of Uzbekistan State World Languages University, a social and spiritual event was organized to celebrate the 34th anniversary of Independence Day and the beginning of the 2025–2026 academic year.
Within the framework of this meeting, school gifts—including folders, notebooks, and other essential supplies for the educational process—were presented to the children of the university’s professors, staff, and tutors who are studying in grades 1 through 4.
The event was carried out on the initiative of the university rector, Ilhomjon Tukhtasinov, in cooperation with the trade union. During the meeting, the rector warmly congratulated the children on the new school year and wished them great success in their studies. He also emphasized that one of the university community’s top priorities is to support the education and upbringing of the younger generation so that they grow into well-rounded individuals.