Navbatdagi dissertatsiya muhokamasi bo‘lib o‘tdi
2025-yil 14-iyul Oʻzbekiston davlat jahon tillari universitetida Ilmiy seminar yig‘ilishi bo‘lib o‘tdi.
Dasturda Shokirov Sherali Ibrohimovichning 10.00.06 – Qiyosiy adabiyotshunoslik, chog‘ishtirma tilshunoslik va tarjimashunoslik ixtisosligi bo‘yicha “Turli tizimli tillar persepsiyasida simmetrik va assimmetrik munosabat” mavzusidagi filologiya fanlari doktori (DSc) ilmiy darajasini olish uchun tayyorlagan dissertatsiyasi muhokamasi boʻlib oʻtdi.
Muhokama jarayonida tadqiqotchi o‘z mavzusi doirasida bajarilgan tadqiqotlar natijasi, uning yangiligi borasida so‘z yuritib, savollarga asosli javob berdi.

Состоялось очередное обсуждение диссертации
14 июля 2025 года в Узбекском государственном университете мировых языков состоялось заседание научного семинара.
В рамках мероприятия была проведена дискуссия по диссертации Шокирова Шерали Иброхимовича на соискание учёной степени доктора филологических наук (DSc) по специальности 10.00.06 – Сравнительное литературоведение, сопоставительное языкознание и переводоведение на тему: «Симметричные и асимметричные отношения в перцепции разнотипных языковых систем».
В ходе обсуждения исследователь представил основные положения своей работы, обосновал научную новизну и дал аргументированные ответы на вопросы членов семинара.