Oʻzbekiston – Italiya: Perudja xorijliklar universiteti bilan oʻzaro manfaatli hamkorlik yoʻllariga bagʻishlangan uchrashuv (DOLZARB 90 KUN )
2025 yil 26-iyun kuni Oʻzbekiston Respublikasi oliy taʼlim, fan va innovatsiyalar vaziri Qoʻngʻirotboy Sharipov hamda Italiya Respublikasi Perudja xorijliklar universiteti rektori Valerio De Chezaris oʻrtasida uchrashuv boʻlib oʻtdi.

Uzbekistan – Italy: Meeting Dedicated to Mutually Beneficial Cooperation with the University for Foreigners of Perugia (RELEVANT 90 DAYS)
Uzbekistan – Italy: Meeting Dedicated to Mutually Beneficial Cooperation with the University for Foreigners of Perugia
(RELEVANT 90 DAYS)
On June 26, 2025, a meeting was held between the Minister of Higher Education, Science and Innovation of the Republic of Uzbekistan, Qoʻngʻirotboy Sharipov, and the Rector of the University for Foreigners of Perugia, Republic of Italy, Valerio De Chezaris.