Oʻzbekiston – Italiya: Perudja xorijliklar universiteti bilan oʻzaro manfaatli hamkorlik yoʻllariga bagʻishlangan uchrashuv (DOLZARB 90 KUN )
2025 yil 26-iyun kuni Oʻzbekiston Respublikasi oliy taʼlim, fan va innovatsiyalar vaziri Qoʻngʻirotboy Sharipov hamda Italiya Respublikasi Perudja xorijliklar universiteti rektori Valerio De Chezaris oʻrtasida uchrashuv boʻlib oʻtdi.

Узбекистан – Италия: встреча, посвящённая вопросам взаимовыгодного сотрудничества с Университетом для иностранцев города Перуджа
(АКТУАЛЬНЫЕ 90 ДНЕЙ)
26 июня 2025 года состоялась встреча между министром высшего образования, науки и инноваций Республики Узбекистан Кунгиротбоем Шариповым и ректором Университета для иностранцев города Перуджа (Итальянская Республика) Валерио Де Чезарисом.