O‘zbekiston – Yaponiya hamkorligida yangi bosqich
1-oktabr kuni, O‘zbekiston Respublikasi oliy ta’lim, fan va innovatsiyalar vaziri tarkibidagi delegatsiya Tokio shahridagi Meiji universiteti rahbariyati bilan uchrashuv o‘tkazdi.
Delegatsiya a’zosi, O‘zbekiston davlat jahon tillari universiteti rektori Ilxomjon Tuxtasinovni Meiji universiteti prezidenti Takashi Yanagiya hamda umumiy ishlar bo‘yicha direktor Kishigami Kenji samimiy kutib oldi. Uchrashuv avvalida ikki oliygoh faoliyati, talabalarga yaratilgan sharoitlar va ilmiy salohiyat haqida ma’lumot berildi.
Muloqot chog‘ida talabalar va professor-o‘qituvchilar almashinuvi, O‘zDJTUga yapon tili o‘qituvchilarini yuborish, talabalarga grantlar ajratish, ilmiy-tadqiqot sohasida qo‘shma faoliyat yuritish kabi masalalar muhokama qilindi.

On October 1, the delegation of the Ministry of Higher Education, Science and Innovation of the Republic of Uzbekistan held a meeting with the leadership of Meiji University in Tokyo.
Ilkhomjon Tukhtasinov, Rector of Uzbekistan State University of World Languages and member of the delegation, was warmly welcomed by Meiji University President Takashi Yanagiya and Director of General Affairs Kenji Kishigami. At the beginning of the meeting, both parties shared information about their universities’ operations, student conditions, and scientific capabilities.
The discussions covered student and faculty exchange, the dispatch of Japanese language instructors to USUWL, provision of scholarships to students, and collaboration in scientific research.