2025-yil aprel–may oylarida O‘zbekiston davlat jahon tillari universiteti huzuridagi pedagog kadrlarni qayta tayyorlash va malakasini oshirish tarmoq markazi tomonidan bir qator malaka oshirish kurslari muvaffaqiyatli tashkil etildi.
1-may – 31-may kunlari o‘tkazilgan to‘g‘ridan-to‘g‘ri malaka oshirish kursida filologiya va tillar o‘qitish (ingliz tili) yo‘nalishida 19 nafar tinglovchi test imtihonidan muvaffaqiyatli o‘tdi.
Aprel–may oylarida o‘tkazilgan masofaviy va qayta malaka oshirish kurslarida ingliz, nemis, fransuz, rus, ispan tillari hamda tarjima nazariyasi va amaliyoti yo‘nalishlarida jami 124 nafar tinglovchi malaka oshirdi.
Gunadarma universiteti (Indoneziya) bilan hamkorlikda tashkil etilgan xalqaro qo‘shma kursda esa 13 nafar tinglovchi ishtirok etdi.
2025-yil 28-may kuni o‘tkazilgan bitiruv marosimida Attestatsiya komissiyasi raisi va a’zolari tinglovchilarga baholash mezonlari haqida ma’lumot berib, ularning keyingi faoliyatlariga omad tiladilar.

В Центре повышения квалификации при УзГУМЯ завершились курсы повышения квалификации
В апреле–мае 2025 года Центром переподготовки и повышения квалификации педагогических кадров при Узбекском государственном университете мировых языков были успешно организованы ряд курсов повышения квалификации.
В частности, с 1 по 31 мая прошли очные курсы повышения квалификации по направлению "Филология и преподавание языков (английский язык)", которые успешно завершили 19 слушателей, сдав итоговый тест.
В дистанционных и очно-заочных курсах, прошедших в апреле–мае, 124 слушателя повысили квалификацию по направлениям английский, немецкий, французский, русский, испанский языки, а также теория и практика перевода.
В международном совместном курсе, организованном в сотрудничестве с Университетом Гунадарма (Индонезия), приняли участие 13 слушателей.
На выпускной церемонии, состоявшейся 28 мая 2025 года, председатель и члены Аттестационной комиссии проинформировали слушателей о критериях оценки и пожелали им успехов в дальнейшей профессиональной деятельности.