O‘zbekiston davlat jahon tillari universiteti Kengashi yig‘ilishi davomida quyidagi tanlov g‘oliblari taqdirlandi
O‘zbekiston davlat jahon tillari universiteti Kengashi yig‘ilishi davomida quyidagi tanlov g‘oliblari taqdirlandi:
Abdieva Iroda Normurotovna – Sharq filologiyasi fakulteti “Koreys filologiyasi” kafedrasi o‘qituvchisi, Qozog‘iston Respublikasi, Olmaota shahrida bo‘lib o‘tgan Markaziy Osiyo davlatlari o‘rtasidagi Koreys tili olimpiadasida “Eng yaxshi taqdimot” nominatsiyasi g‘olibi, sertifikat bilan taqdirlandi.
Qudratova Nafisa Shukurullo qizi – Sharq filologiyasi fakulteti, Koreys tili 2210-guruh talabasi, “Notiqlik san’ati va test” yo‘nalishida 2-o‘rin egasi, sertifikat bilan taqdirlandi.

На заседании Совета Университета государственных языков мира Узбекистана были награждены победители следующих конкурсов
• Абдиева Ирада Нурмуротовна — преподаватель кафедры «Корейская филология» факультета восточной филологии, была награждена сертификатом за победу в номинации «Лучшее выступление» на Олимпиаде по корейскому языку среди стран Центральной Азии, проходившей в г. Алматы, Республика Казахстан.
• Кудратова Нафиса Шукурулло кызы — студентка группы 2210 факультета восточной филологии, направление «Корейский язык», заняла 2-е место в конкурсе по направлению «Искусство ораторского мастерства и тестирование», награждена сертификатом.