O‘zbekiston davlat jahon tillari universiteti Ma’naviy-ma’rifiy kengashining 1-son yig‘ilishi bo‘lib o‘tdi
Bugun O‘zbekiston davlat jahon tillari universitetida Ma’naviy-ma’rifiy kengashning 1-son yig‘ilishi bo‘lib o‘tdi. Yig‘ilishni universitet Yoshlar masalalari va ma’naviy-ma’rifiy ishlar bo‘yicha birinchi prorektori Valijon Sadiyev olib bordi.
Mazkur yig‘ilish fakultet ma’naviy-ma’rifiy va yoshlar masalalari bo‘yicha dekan muovinlari, fakultetlarning xotin-qizlar masalalari bo‘yicha dekan muovinlari hamda tyutorlari uchun tashkil etildi.
Kun tartibida 2024–2025-o‘quv yilida erishilgan yutuqlar va yo‘l qo‘yilgan kamchiliklar muhokama qilindi, 2025–2026-o‘quv yili uchun rejalar belgilab olindi hamda tyutorlarga tushuntirish ishlari olib borildi.
Yig‘ilishda universitet xotin-qizlar psixologi Sh. Bo‘stonova va xotin-qizlar masalalari bo‘yicha inspektor Madina Nurmuxamedova Xasanovna ishtirok etib, o‘z yo‘nalishlari bo‘yicha tyutorlarga tushuncha va maslahatlar berdilar.

Состоялось первое заседание Духовно-просветительского совета Узбекского государственного университета мировых языков
Сегодня в Узбекском государственном университете мировых языков прошло первое заседание Духовно-просветительского совета. Заседание провёл первый проректор по вопросам молодежи и духовно-просветительской работы университета Валиджон Садиев.
Данное заседание было организовано для заместителей деканов по духовно-просветительской и молодежной работе факультетов, заместителей деканов по вопросам женщин, а также для тьюторов факультетов.
В повестке дня были обсуждены достижения и выявленные недостатки в 2024–2025 учебном году, намечены планы на 2025–2026 учебный год, а также проведены разъяснительные работы с тьюторами.
В заседании приняли участие психолог по вопросам женщин университета Ш. Бостонова и инспектор по вопросам женщин Мадина Нурмухамедова Хасанова, которые дали тьюторам советы и рекомендации по своим направлениям.