O‘zbekiston davlat jahon tillari universiteti va Koreya Respublikasi Gangneung–Wonju Milliy Universiteti hamkorligi rivojlanmoqda!
22-yanvar kuni yuzma-yuz uchrashuv doirasida ikki universitet vakillari:
Gangneung–Wonju National University:
Kim Youngsik – Xalqaro aloqalar bo‘limi direktori, Xalqaro savdo va hududshunoslik kafedrasi professori;
Lee Jiyeong – Xalqaro aloqalar bo‘limi ma’muriy xodimi
O‘zbekiston davlat jahon tillari universiteti:
Feruza Rashidova – Qo‘shma ta’lim dasturlarini muvofiqlashtirish bo‘limi boshlig‘i; Zuhra Sadullaeva – Qo’shma ta’lim dasturlarini muvofiqlashtirish bo’limi Xalqaro aloqar bo’yicha mutaxassis
Double Degree-qo‘shma ta’lim dasturlari (2+2, 3+2 bakalavriat va 1+1 magistratura) hamda tayyorlov kurslari bo‘yicha hamkorlik imkoniyatlari muhokama qilindi.

Cooperation between the Uzbekistan State World Languages University and Gangneung–Wonju National University of the Republic of Korea is actively developing!
On January 22, during a face-to-face meeting, representatives of both universities held discussions:
Gangneung–Wonju National University:
Kim Youngsik – Director of the International Relations Office, Professor of the Department of International Trade and Area Studies;
Lee Jiyeong – Administrative Officer of the International Relations Office.
Uzbekistan State World Languages University:
Feruza Rashidova – Head of the Joint Educational Programs Coordination Department;
Zuhra Sadullaeva – International Relations Specialist of the Joint Educational Programs Coordination Department.
During the meeting, opportunities for cooperation in Double Degree joint educational programs (2+2, 3+2 bachelor’s programs and 1+1 master’s program), as well as preparatory courses, were discussed.