O‘zbekiston davlat jahon tillari universiteti va Koreya Respublikasi Gangneung–Wonju Milliy Universiteti hamkorligi rivojlanmoqda!
22-yanvar kuni yuzma-yuz uchrashuv doirasida ikki universitet vakillari:
Gangneung–Wonju National University:
Kim Youngsik – Xalqaro aloqalar bo‘limi direktori, Xalqaro savdo va hududshunoslik kafedrasi professori;
Lee Jiyeong – Xalqaro aloqalar bo‘limi ma’muriy xodimi
O‘zbekiston davlat jahon tillari universiteti:
Feruza Rashidova – Qo‘shma ta’lim dasturlarini muvofiqlashtirish bo‘limi boshlig‘i; Zuhra Sadullaeva – Qo’shma ta’lim dasturlarini muvofiqlashtirish bo’limi Xalqaro aloqar bo’yicha mutaxassis
Double Degree-qo‘shma ta’lim dasturlari (2+2, 3+2 bakalavriat va 1+1 magistratura) hamda tayyorlov kurslari bo‘yicha hamkorlik imkoniyatlari muhokama qilindi.

Сотрудничество между Узбекским государственным университетом мировых языков и Национальным университетом Каннын–Вонджу Республики Корея активно развивается!
22 января в рамках очной встречи представители двух университетов приняли участие в переговорах:
Национальный университет Каннын–Вонджу (Gangneung–Wonju National University):
Ким Ёнсик – директор отдела международных связей, профессор кафедры международной торговли и регионоведения;
Ли Джиён – административный сотрудник отдела международных связей.
Узбекский государственный университет мировых языков:
Феруза Рашидова – начальник отдела координации совместных образовательных программ;
Зухра Садуллаева – специалист по международным связям отдела координации совместных образовательных программ.
В ходе встречи были обсуждены возможности сотрудничества по программам двойного диплома (бакалавриат 2+2, 3+2 и магистратура 1+1), а также по подготовительным курсам.