O‘zbekiston davlat jahon tillari universiteti Iqtidorli talabalarning ilmiy-tadqiqot faoliyatini tashkil etish bo‘limi boshlig‘i Sh. Ismatova, Tarjimonlik fakulteti dekani U. Yo‘ldashev, Ingliz tili tarjima nazariyasi kafedrasi mudiri B. Odilov hamda kafedra mutaxassislari Halima Xudoyberdiyeva nomidagi ijod maktabiga tashrif buyurdi.
Uchrashuv davomida universitet vakillari ta’lim muassasasi faoliyati, mavjud yo‘nalishlar va O‘zbekiston davlat jahon tillari universitetida talabalarga yaratilgan imkoniyatlar haqida batafsil ma’lumot berishdi. Shuningdek, ijod maktabi o‘quvchilari bilan samimiy suhbat tashkil etilib, ularni tarjimonlik sohasidagi istiqbollar bilan tanishtirishdi.
Ta’kidlash joizki, mazkur ijod maktabining 40 dan ortiq bitiruvchisi hozirda O‘zbekiston davlat jahon tillari universitetida tahsil olmoqda. Ushbu hamkorlik uch yildan buyon izchil davom etib kelmoqda.
Tashrif davomida ijod maktabining 10–11-sinf o‘quvchilari o‘rtasida ingliz tili fanidan olimpiada tashkil etildi. G‘olib bo‘lgan o‘quvchilar universitet vakillari tomonidan faxriy yorliq va esdalik sovg‘alari bilan taqdirlandi.

Representatives of Uzbekistan State University of World Languages at the Halima Khudoyberdiyeva Creative School
Sh. Ismatova, Head of the Department for Organizing Scientific Research Activities of Talented Students at Uzbekistan State University of World Languages, U. Yoldashev, Dean of the Faculty of Translation Studies, B. Odilov, Head of the Department of English Translation Theory, and other department specialists visited the Halima Khudoyberdiyeva Creative School.
During the meeting, the university representatives provided detailed information about the school’s activities, existing academic directions, and the opportunities available to students at the Uzbekistan State University of World Languages. A warm and engaging conversation was held with the school students, introducing them to the prospects in the field of translation.
It is worth noting that more than 40 graduates of this creative school are currently studying at the Uzbekistan State University of World Languages. This partnership has been consistently ongoing for three years.
As part of the visit, an English language olympiad was held among 10th and 11th grade students. The winners were awarded certificates of honor and commemorative gifts by the university representatives.