Oʻzbekiston davlat jahon tillari universitetida navbatdagi Rektor va talaba-yoshlar uchrashuvi boʻlib oʻtdi
Uchrashuv avvalida universitet rektori nutq soʻzlab talabalarni kirib kelayotgan Yangi yil bilan qutlab,oʻqish ishlarida muvaffaqiyatlar tiladi.
Shuningdek, tadbirda universitet rektori tomonidan talabalarga yaratilgan sharoitlar va berilayotgan imkoniyat va imtiyozlar aytib oʻtildi.
Ochiq muloqotda talabalar universitet rektoriga toʻgʻridan-toʻgʻri murojaat qilish imkoniga ega boʻldi va oʻz takliflarini bildirdi.
Oʻrinli takliflar inobatga olinib, amaliy yordam koʻrsatilishi aytib oʻtildi. Talabalar berilayotgan imkoniyatlar uchun tashakkurlar bildirishdi.

В Узбекском государственном университете мировых языков прошла очередная встреча ректора и студенческой молодёжи
В начале встречи ректор вуза поздравил студентов с наступающим Новым годом и пожелал успехов в учебе.
На мероприятии ректор вуза рассказал об условиях, созданных для студентов, а также предоставляемых им возможностях и привилегиях.
В открытом диалоге студенты имели возможность напрямую обратиться к ректору вуза и высказать свои предложения.
Отмечалось, что соответствующие предложения будут учтены и будет оказана практическая помощь. Студенты выразили благодарность за предоставленные возможности.