O‘zbekiston davlat jahon tillari universitetida “Yurtim qadriyatlari” ko‘rik-tanlovining universitet bosqichi bo‘lib o‘tdi
28-noyabr kuni O‘zbekiston davlat jahon tillari universitetida “Yurtim qadriyatlari” ko‘rik-tanlovining universitet bosqichi bo‘lib o‘tdi. Tadbirni universitetning Yoshlar masalalari va ma’naviy-ma’rifiy ishlar bo‘yicha birinchi prorektor Valijon Sadiyev ochib berdi.
Tanlovda universitetning barcha fakultetlari vakillari ishtirok etdi.
Natijalar quyidagicha bo‘ldi:
1-o‘rin: Xalqaro jurnalistika fakultetining “Tafakkur” jamoasi
2-o‘rin: Ingliz filologiya fakultetining “Turkiston” jamoasi
3-o‘rin: Tarjimonlik fakultetining “Tarjimon” jamoasi
Tanlov yoshlarimiz orasida milliy qadriyatlarimizga e’tibor, vatanparvarlik ruhini shakllantirish va ijodiy qobiliyatlarini namoyon etish maqsadida tashkil etildi. Ishtirokchilar o‘z bilim va qobiliyatlarini faol namoyish qilib, yuqori baholarga sazovor bo‘ldilar.
Ushbu tadbir orqali universitetda milliy madaniyatimiz va qadriyatlarimizni yosh avlodga yetkazish, ijodiy faollikni rag‘batlantirish kabi muhim maqsadlar amalga oshirildi.

В Узбекском государственном университете мировых языков прошёл университетский этап смотра–конкурса «Ценности моей Родины»
28 ноября в Узбекском государственном университете мировых языков состоялся университетский этап смотра–конкурса «Ценности моей Родины». Мероприятие открыл первый проректор университета по вопросам молодежи и духовно-просветительской работы Валиджон Садиев.
В конкурсе приняли участие представители всех факультетов университета.
Результаты конкурса следующие:
1-е место: команда «Tafakkur» факультета международной журналистики
2-е место: команда «Turkiston» факультета английской филологии
3-е место: команда «Tarjimon» факультета перевода
Конкурс был организован с целью формирования у молодежи уважения к национальным ценностям, воспитания патриотизма и раскрытия их творческих способностей. Участники активно проявили свои знания и талант, получив высокие оценки.
Данное мероприятие способствовало передаче молодому поколению национальной культуры и ценностей, а также стимулированию творческой активности среди студентов.