O‘zbekiston davlat jahon tillari universitetida “Yurtim qadriyatlari” ko‘rik-tanlovining universitet bosqichi bo‘lib o‘tdi
28-noyabr kuni O‘zbekiston davlat jahon tillari universitetida “Yurtim qadriyatlari” ko‘rik-tanlovining universitet bosqichi bo‘lib o‘tdi. Tadbirni universitetning Yoshlar masalalari va ma’naviy-ma’rifiy ishlar bo‘yicha birinchi prorektor Valijon Sadiyev ochib berdi.
Tanlovda universitetning barcha fakultetlari vakillari ishtirok etdi.
Natijalar quyidagicha bo‘ldi:
1-o‘rin: Xalqaro jurnalistika fakultetining “Tafakkur” jamoasi
2-o‘rin: Ingliz filologiya fakultetining “Turkiston” jamoasi
3-o‘rin: Tarjimonlik fakultetining “Tarjimon” jamoasi
Tanlov yoshlarimiz orasida milliy qadriyatlarimizga e’tibor, vatanparvarlik ruhini shakllantirish va ijodiy qobiliyatlarini namoyon etish maqsadida tashkil etildi. Ishtirokchilar o‘z bilim va qobiliyatlarini faol namoyish qilib, yuqori baholarga sazovor bo‘ldilar.
Ushbu tadbir orqali universitetda milliy madaniyatimiz va qadriyatlarimizni yosh avlodga yetkazish, ijodiy faollikni rag‘batlantirish kabi muhim maqsadlar amalga oshirildi.

The university stage of the “Values of My Homeland” competition was held at the Uzbekistan State University of World Languages
On November 28, the university stage of the “Values of My Homeland” competition was held at the Uzbekistan State University of World Languages. The event was opened by Valijon Sadiyev, the First Vice-Rector for Youth Affairs and Spiritual-Enlightenment Work.
Representatives of all university faculties took part in the competition.
1st place: “Tafakkur” team of the Faculty of International Journalism
2nd place: “Turkiston” team of the Faculty of English Philology
3rd place: “Tarjimon” team of the Faculty of Translation Studies
The competition was organized to promote respect for national values among young people, foster a sense of patriotism, and provide an opportunity to showcase their creative abilities. The participants actively demonstrated their knowledge and skills and received high evaluations.
Through this event, the university successfully promoted national culture and values among the younger generation and encouraged creative activity.