O'zDJTU akademik litseyi oʻqituvchilari uchun ilmiy-amaliy seminar.
Bugun 5-yanvar O'zDJTU akademik litseyi oʻqituvchilari uchun ilmiy-amaliy seminarlarning ikkinchi kuni yakunlandi.
Seminarda maʼruzachi sifatida litseyning ijrochi direktori Maqsua Obidova ishtirok etdi va bir qator asosiy masalalar muhokama qilindi.
Dastur davomida “Oʻzbekiston davlat jahon tillari universiteti akademik litseyida yo'nalish fanlarini yanada rivojlantirish" va “Xorijiy universitetlar bilan hamkorlik boʻyicha memorandumlar va shartnomalar: natijalar va vazifalar” mavzulariga qaratildi.

Сегодня, 5 января, завершился второй день научно-практических семинаров для преподавателей академического лицея УзГУМЯ.
В качестве спикера на семинаре выступила исполнительный директор лицея Максуа Обидова, на котором был обсужден ряд ключевых вопросов.
В ходе программы темы были сосредоточены на «Дальнейшее развитие профильных предметов в академическом лицее Узбекского государственного университета мировых языков» и «Меморандумы и соглашения о сотрудничестве с зарубежными вузами: результаты и задачи».