Avval xabar berganimizdek, OʻzDJTU delegatsiyasi Finlyandiyada boʻlib turibdi. Oʻtgan hafta yakuniga qadar bir nechta taʼlim muassasalari uchun Yuvaskulo universitetida malaka oshirish oʻquvlari boʻlib oʻtdi.
Shuningdek, universitetning Tillar va kommunikatsiya taʼlimi kafedrasi jamoasi, xususan kafedra mudiri, professor Marko Sitonen bilan uchrashuv tashkil etilib, kelgusidagi hamkorliklar xususida fikr almashish imkoniga ega boʻlindi.
Ushbu universitet xalqaro reytingda kuchli 300 talikdan joy olgan. U yerda 15000 nafarga yaqin talabalar 3000 nafarga yaqin professor oʻqituvchilardan turli yoʻnalishlarda tahsil olishadi.
Maʼlumot uchun: Marko Sitonen rahbarlik qilayotgan kafedrada 120 nafar oʻqituvchilar turli fanlar, jumladan ingliz, fransuz, nemis, rus, shved, ispan va xalqaro kommunikatsiya kabi yoʻnalishlarda saboq berishadi. Ilm fan yoʻnalishida juda katta yutuqlarga erishgan. Professorning Ilxom Halimzoda ismli oʻzbek shogirdi ham yaqinda ilmiy ishlarini muvaffaqiyatli himoya qilgan eʼtiborli oʻqituvchilardan biri va u OʻzDJTU jamoasi bilan uchrashib, Yuvaskulo universitetida haqida barcha savollarga javob berdi.
Uchrashuv Yuvaskulo universiteti va OʻzDJTU oʻrtasida kelgusidagi hamkorliklar yoʻlga qoʻyilishiga ilk qadam boʻldi, deyish mumkin.

The delegation of the UzSWLU is in Finland.
As we previously reported, the delegation of the UzSWLU is in Finland. By the end of last week, training courses for several educational institutions were held at Yuvaskulo University.
Also, a meeting was organized with the staff of the Department of Languages and Communication Education of the university, in particular with the head of the department, Professor Marko Sitonen, and there was an opportunity to engage in sharing of views  for future cooperation.
This university is among the top 300 in the international ranking. There, about 15,000 students study in various domains from about 3,000 professors.
For information: the department headed by Marko Sitonen has 120 teachers teaching various subjects, including English, French, German, Russian, Swedish, Spanish and international communication. He has achieved great achievements in the field of science. The Uzbek student of the professor, Ilkhom Halimzoda is one of the notable teachers who recently successfully defended his scientific work, and he met with the UzSWLU team and answered all questions about him at Yuvaskulo University.
It can be said that the meeting was the first step towards establishing future cooperation between Yuvaskulo University and UzSWLU.