OʻzDJTU ga biriktirilgan Aleksandr Faynberg haykali tozalash ishlari olib borildi.
Bugun 6-fevral kuni Oliy taʼlim fan va innovatsiyalar  vazirining  oʻrinbosari Sarvarxon Buzrukxonovich tomonidan Toshkent shahridagi  oliy taʼlim muassasalari prorektorlari ishtirokida tezkor yigʻilish boʻlib oʻtdi.
Jumladan yigʻilishda Adiblar xiyobonidagi xar bir haykallar taʼlim muassasalariga biriktirilganligi  aytib oʻtildi hamda xar bir haykalning atrofini obodonlashtirish masalalari koʻtarildi.
Shundan soʻng,OʻzDJTU ga biriktirilgan Aleksandr Faynberg haykali tozalash ishlari olib borildi. Haykal atrofida obodonlashtirish ishlari olib borildi.  Manzarali koʻchatlar hamda gullar ekilib, daraxtlar oqlandi.

памятник Александру Фейнбергу, прикрепленный к УзГУМЯ, был очищен.
Сегодня, 6 февраля, заместитель министра науки и инноваций высшего образования Сарвархан Бузрухонович провел оперативное совещание с участием проректоров высших учебных заведений Ташкента.
В частности, на встрече было отмечено, что каждая из статуй на проспекте Адиблар закреплена за образовательными учреждениями, а также подняты вопросы обустройства окрестностей каждой статуи.
После этого памятник Александру Фейнбергу, прикрепленный к УзГУМЯ, был очищен. Вокруг статуи были проведены работы по благоустройству. Высажены ландшафтные саженцы и цветы, подстрижены деревья.