OʻzDJTU Ingliz filologiyasi fakulteti jamoasi tomonidan universitetda seminar-kursning navbatdagisi boʻlib oʻtdi.
Seminar-kurs Ingliz tili funksional leksikasi kafedrasi mudiri N.Kushiyeva tomonidan tashkil etilgan boʻlib, "Exploring and understanding todayʼs demands for foreign languages: Going beyond English language competencies" mavzusida 2 oyga moʻljallangan 20 soatlik kursni oʻz ichiga oladi.
Seminar tashkil qilishdan maqsad universitet oʻqituvchilarining malakasini va til oʻqitish metodikasini rivojlantirishga qaratilgan.
5 dekabrda seminarning 4-darsi boʻlib oʻtdi va unda Klara Nazmutdinova spiker sifatida ishtirok etdi. Oʻquv dasturlari va ularni rivojlantirish (Curriculum Development)ning eng muhim jihatlari yoritib berildi!
Seminar yakunida Klara Nazmutdinovaga sertifikat topshirildi. Seminar qizgʻin va bahslarga boy oʻtdi.

Очередной семинар-курс был проведен в университете командой факультета английской филологии УзДЖТУ.
Семинар-курс организован заведующей кафедрой функциональной лексики английского языка Кушиевой Н.А. и включает в себя 20-часовой курс в течение 2 месяцев на тему «Изучение и понимание современных требований к иностранным языкам: выход за рамки английского языка». компетенции».
Цель организации семинара направлена ​​на повышение квалификации преподавателей вуза и методики преподавания языка.
5 декабря состоялось 4-е занятие семинара, спикером которого выступила Клара Назмутдинова. Освещены важнейшие аспекты образовательных программ и их развития (Curriculum Development)!
По итогам семинара Кларе Назмутдиновой был вручен сертификат. Семинар был напряженным и полным дискуссий.