O’zDJTU Ingliz filologiyasi fakultetida “Zakovat: Rektor kubogi” intellektual o’yinining fakultet bosqichi bo’lib o’tdi
O’zDJTU Ingliz filologiyasi fakulteti Yoshlar ittifoqi, Yoshlar bilan ishlash, maʼnaviyat va maʼrifat boʻlimi hamda fakultet dekani tashabbusi bilan tashkil etilgan mazkur o’yinda jami hisobda 20 ta jamoa ishtirok etdi.
O’yin shiddatli bahs-munozaraga boy bo’ldi.
Yakuniy natijalarga ko’ra, “Rawenclaw” jamoasi g’oliblikni qo’lga kiritib, o’yinning 11-oktabrda bo’lib o’tadigan universitet bosqichiga yo’llanmani qo’lga kiritdi.
Shuningdek, “Zakovat: Rektor kubogi” intellektual o’yinida faol qatnashib, 2-o’rinni qo’lga kiritgan “New way” jamoasi hamda 3-o’ringa loyiq topilgan “Modern girls” va “Prodigies” jamoalari fakultet Yoshlar ittifoqi tomonidan maxsus diplom bilan taqdirlandi.

In the Faculty of English Philology of the UzSWLU held the faculty stage of the intellectual game "Zakovat: Rector's Cup"
A total of 20 teams took part in this game organized by the initiative of the Youth Union of the Faculty of English Philology, the Department of Work with Youth, Spirituality and Enlightenment and the Dean of the Faculty.
The game was full of debates.
According to the final results, the "Rawenclaw" team won and qualified for the university stage of the game, which will be held on October 11.
Also, the "New way" team, which actively participated in the intellectual game "Zakovat: Rector's Cup" and won the 2nd place, and the "Modern girls" and "Prodigies" teams, which won the 3rd place, were recognized by the Faculty Youth Union was awarded with a special diploma.