O‘zDJTU JUMP ROPE ochiq turnirida faxrli 3-o‘rinni egalladi
Oliy ta’lim muassasalari professor-o‘qituvchilari va talabalari o‘rtasida JUMP ROPE (“Arg‘imchoqda sakrash”) sport turi bo‘yicha ochiq turnir bo‘lib o‘tdi.
Musobaqa yakkalik, juftlik va aralash yo‘nalishlarda o‘tkazilib, ishtirokchilar o‘z jismoniy tayyorgarligi, chaqqonligi va moslashuvchanligini sinovdan o‘tkazdilar.
O‘zbekiston davlat jahon tillari universitetining “O‘zDJTU” terma jamoasi kuchli raqobatga qaramay, faxrli 3-o‘rinni egalladi.
G‘olib va sovrindorlar diplom, medal hamda esdalik sovg‘alari bilan taqdirlandi. Ushbu natija O‘zDJTU jamoasining sportga bo‘lgan yondashuvi, jismoniy faollikni qo‘llab-quvvatlashi va jamoaviy harakatlarga tayyorligini yana bir bor tasdiqladi.

УзГМЯ (O‘zDJTU) занял почётное 3-е место на открытом турнире по JUMP ROPE
Состоялся открытый турнир по спортивной дисциплине JUMP ROPE («Прыжки через скакалку») среди преподавателей и студентов высших учебных заведений.
Соревнования проходили в одиночных, парных и смешанных категориях, где участники продемонстрировали свою физическую подготовку, ловкость и гибкость.
Несмотря на высокую конкуренцию, сборная команда Узбекского государственного университета мировых языков (УзГМЯ) заняла почётное третье место.
Победители и призёры были награждены дипломами, медалями и памятными подарками. Этот результат ещё раз подтверждает приверженность команды УзГМЯ спорту, поддержке физической активности и готовности к командной работе.