O‘zDJTU Marketing va talabalar amaliyoti bo‘limi universitet brendi va marketingini namoyon qilishda davom etadi.
Shu munosabat bilan 11-sentabr kuni universitetga Toshkent viloyati Yangiyo‘l tumani 13-sonli umumiy o‘rta ta’lim maktabining 8-sinf o‘quvchilari, pedagoglari bilan birgalikda O‘zDJTUga tashrif buyurishdi.
Mazkur tashrifning maqsadi – o‘quvchilarga universitetning ta’lim dasturlari, ularning qiziqishlariga mos keluvchi soha va mutaxassisliklar bilan yaqindan tanishish imkoniyatini yaratishdan iborat edi.
Ularni Marketing va talabalar amaliyoti bo‘limi boshlig‘i Alisher Abidjanov hamda bo‘lim xodimlari kutib oldilar.
O‘quvchi-yoshlar eng avvalo universitet kampusi bilan yaqindan tanishdilar. Ular universitetning moddiy-texnik bazasi, o‘quv jarayonlari, talabalarga taqdim etilayotgan imkoniyatlar haqida batafsil ma’lumot ega bo‘ldilar. Axborot-resurs markazi, yaqinda tashkil etilgan muzey hamda undagi eksponatlar, Tarjimonlik fakulteti sinxron tarjima xonalarida talabalar uchun yaratilgan shart-sharoitlar, tarjima nazariyasi va amaliyoti (arab tili) kafedrasi va u yerdagi professor-o‘qituvchilarning faoliyati, sport majmuasi, yotoqxonalar, shuningdek, universitet oshxonasidagi talabalar uchun yaratilgan qulayliklarga guvoh bo‘ldilar.
Yaratilgan zamonaviy o‘quv va ilmiy shart-sharoitlar hamda kafedralardagi joriy o‘quv-uslubiy ishlanmalari ularda chuqur taassurot qoldirdi.
Shu bilan birga, o‘quvchilar kelajakda O‘zbekiston davlat jahon tillari universiteti talabalari bo‘lish istagini bildirdilar.

The Department of Marketing and Student Practice of UzSWLU continue to represent the brand and marketing of the university.
The Department of Marketing and Student Practice of UzSWLU  continue to represent the brand and marketing of the university.
In this regard, on September 11, students of the 8th grade of general secondary school No. 13 of Yangiyol district, Tashkent region, visited UzSWLU together with their teachers.
The purpose of this visit was to create an opportunity for students to get to know the educational programs of the university, the fields and specialties that correspond to their interests.
They were welcomed by Alisher Abidjanov, the head of the Marketing and Student Practice Department, and the department's staff.
First of all, students got to know the university campus. They got detailed information about the material and technical base of the university, educational processes, opportunities offered to students.  The information resource center, the recently established museum and its exhibits, the conditions created for students in the simultaneous translation rooms of the Faculty of Translation, the department of translation theory and practice (Arabic language) and the activities of professors and teachers there, sports complex, dormitories, as well as, witnessed the facilities created for students in the university canteen.
The created modern educational and scientific conditions and the current educational and methodological developments in the departments left a deep impression on them.
At the same time, students expressed their desire to become students of Uzbekistan State University of World Languages ​​in the future.